Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie ogłasza nabór na stanowisko REDAKTOR PUBLIKACJI NAUKOWYCH 23.04.2024 14:40

MIEJSCE PRACY: Wydawnictwo Uczelniane

OPIS STANOWISKA

• opracowanie edytorskie i redakcyjne  publikacji – monografii, skryptów, artykułów naukowych,
  • weryfikacja kompletności otrzymanego maszynopisu,
  • kontrolowanie układu publikacji, porządkowanie i ujednolicanie składników tekstu i terminologii, dbałość o logiczną konstrukcję utworu,
  • poprawianie błędów merytorycznych, językowych, stylistycznych,
  • adiustacja tekstu – przygotowanie do druku pod względem technicznym i graficznym,
  • ustalanie treści okładki, strony tytułowej i redakcyjnej; układ tekstu głównego i materiałów uzupełniających (tytuły, wyróżnienia w tekście, wyliczenia, cytaty, przypisy, wzory matematyczne i chemiczne, tabele, spis treści, wykazy skrótów, bibliografia).
  • uzgadnianie z autorem zasadności naniesionych poprawek i ustalanie wersji ostatecznej.

• wykształcenie wyższe polonistyczne,
  • doświadczenie zawodowe: minimum 3 lata stażu pracy na stanowisku redaktora,
  • biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie,
  • znajomość języka angielskiego,
  • znajomość pakietu biurowego MS Office,
  • znajomość podstaw prawa autorskiego,
  • staranność, dobra organizacja pracy,
  • znajomość zasad edytorskich,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • wysoka kultura osobista.

Mile widziane

• doświadczenie redaktorskie w wydawaniu publikacji zwartych i ciągłych (szczególnie tekstów naukowych),
  • znajomość typografii i podstaw programów DTP,
  • wyczucie estetyki,
  • lekkie pióro, umiejętność pisania tekstów.

• pracę w wymiarze pełnego etatu,
  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, w tym:

• możliwość ubiegania się o niskoprocentową pożyczkę na cele mieszkaniowe, zawieraną na okres zatrudnienia,
    • dofinansowanie do wypoczynku,
    • dofinansowanie do zwiększonych kosztów utrzymania w okresie świątecznym,
    • dostęp do ośrodków wypoczynkowych w miejscowościach nadmorskich.

WYMAGANE DOKUMENTY

Oferty prosimy przesłać do dnia 10.05.2024 r. drogą e-mailową na adres: kadry-rekrutacja@zut.edu.pl (w tytule maila wpisując „nabór na redaktora WU” lub w formie papierowej z dopiskiem ,,nabór na redaktora WU” na adres:

Dział Kadr

al. Piastów 17, (budynek Rektoratu pok. 225C)

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do 24.05.2024 r .

Informujemy, iż skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Powyższa oferta może zostać wykorzystana do innych rekrutacji prowadzonych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. W tym celu proszę w CV zamieścić dodatkową zgodę o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zachodniopomorski Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, al. Piastów 17, danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym do celów przyszłych rekrutacji”.