ZUT GÓRĄ w górach … relacja z Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Narciarstwie Alpejskim 04.04.2014 12:10

Po rocznej przerwie  odbyły się  Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Narciarstwie Alpejskim.

Zawody przeprowadzono w  pięknej karkonoskiej miejscowości Szpindlerowym Młynie. Starowali zawodnicy szczecińskich uczelni. Niestety ,mimo wcześniejszych deklaracji na imprezę nie dojechała ekipa Politechniki Koszalińskiej.

Wyjeżdżając ze Szczecina mieliśmy obawy o warunki narciarski. Tegoroczna zima nie rozpieszczała  miłośników ” białego szaleństwa”. Spotkała nas miła niespodzianka. Trasy narciarskie były doskonale przygotowane.

Rywalizację sportowa ,drużynowo, wygrał ZUT i to zarówno wśród pań jak i panów .

Drużyna kobiet wystąpiła w składzie: Justyna Miszczak WBiHZ, Iga Śmierzchalska WBiA, Anna Pietkiewicz WBiA, Paulina Zielińska WBiA

Panowie wystąpili w składzie: Kacper Zając WBiA, Marcin Urbański WIMiM, Damian Kaczorowski WIMiM, Jędrzej Zając WKŚiR, Jędrzejczak Krzysztof WBiA

Zawodnicy ZUT odnieśli także sukcesy w konkurencjach indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem okazał się zdobywca trzech złotych medali  Marcin Urbański. Kacper Zając trzykrotnie zajmował II miejsce.

Z medalami wróciły także Iga Śmierzchalska i  Justyna Miszczak.

Opiekunem i trenerem reprezentacji był Józef  Lemke. Najlepszą zawodniczką została zdobywczyni trzech złotych medali Katarzyna Orszulik  z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Bardzo uroczyście odbyło się zakończenie zawodów.  W ładnej scenerii wzbogaconej o dekoracje przywieźone ze Szczecina puchary  najlepszym  wręczali przedstawiciele władz naszej uczelni Rektor Włodzimierz Kiernożycki i Prorektor  ds. Studenckich Jacek Wróbel.

W tej sympatycznej uroczystości brali także udział; Barbara  Kromolnick z US, Zbigniew Lipczyński prezes Z Ś AZS, Andrzej Stec prezes Klubu Olimpijczyka, Danuta Maciejewska