Sportowa wiosna - studenci ZUT na podium w kraju i w regionie 29.03.2024 08:45

Złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim dla Jakuba Sobańskiego oraz złoto dla koszykarzy na Akademickich Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego – to dopiero początek sportowych sukcesów tej wiosny.

Jakub Sobański, student elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym, debiutant AMP, zdobył złote medale w dwóch kategoriach: generalnej (open) oraz w kategorii uczelni technicznych. Zawodnik KU AZS ZUT wiosłował na dystansie 1000 m niecałe 3 min. (2:51,1) pokonując 179 uczestników. Zwycięstwo Jakuba to również wielki sukces trenera Tomasza Fiłki.

Zawodnicy naszej Uczelni zdobywają medale na Akademickich Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego. 18 marca 2024 złoto wywalczyła drużyna ZUT na AMWZ w koszykówce mężczyzn w roku akademickim 2023/2024. Kacper Kaźmierski (WI) zdobył nagrodę MVP całych rozgrywek, najlepszym strzelcem został Mateusz Moroń (WBiIŚ), a Kamil Dybka (WIMiM) otrzymał wyróżnienie. Drużynę trenuje Zdzisław Zawadka.

Po pasjonującym dwumeczu w fazie finałowej (11 i 20.03.2024 r.) AMWZ w koszykówce kobiet - sezon 2023/24, drużyna koszykarek zdobyła trzecie miejsce. Najlepszą zawodniczką zespołu została Zuzanna Januszke (WTMiT). Trenerką walecznych koszykarek jest Joanna Trubiłko.

26.03.2024 r. biegacze ZUT zwyciężyli drużynowo na AMWZ w Biegach Przełajowych, a pływaczki zdobyły drużynowo brąz na AMWZ w Pływaniu. Nasi pływacy zdobyli 3 medale brązowe w sztafetach:

4 x 50 m stylem dowolnym kobiet: Weronika Urbaniak (WE), Aleksandra Witulska (WI), Julia Świszcz (WA), Marta Gargas (WEk);

4 x 50 m stylem dowolnym mężczyzn: Konrad Konasiuk (WEl), Kacper Lisik (WTMiT), Radosław Rogoziński (WEl), Konrad Rogoziński (WIMiM);

4 x 50 m stylem zmiennym kobiet: Maja Stróżyk (WBiIŚ), Aleksandra Krzysztofowicz (WBiHZ), Anna Karwowska (WA), Anna Popiel (WEk).

Indywidualnie pływacy ZUT zdobyli 5 medali:

Konrad Konasiuk (WE) - złoto - 100 m stylem grzbietowym;

Kacper Lisik (WTMiT) - srebro - 100 m stylem klasycznym;

Anna Popiel (WEk) - brąz - 100 m stylem dowolnym;

Aleksandra Krzysztofowicz (WBiHZ) - brąz - 100 m stylem klasycznym;

Anna Karwowska (WA) - brąz - 100 m stylem motylkowym.

Biegaczy trenuje Zbigniew Mytkowski, a pływaków Agata Grenda.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników, którzy wkrótce wystartują w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych oraz w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu.

Nabory do 14 sekcji KU AZS ZUT trwają przez cały rok, ale sport akademicki to nie tylko zawody. W styczniowych imprezach sportowych (m.in zoomba i morsowanie) wzięło udział ponad 240 osób (studentów i pracowników). W marcu w ramach corocznej akcji 'Aktywna wiosna z SWFiS ZUT' odbyły się warsztaty rolowania (masażu na macie). Pracownicy ZUT w ramach promowania zdrowego stylu życia korzystają z zajęć z pływania i aqua aerobiku, jogi z elementami fitnessu, zajęć z tenisa ziemnego oraz profilaktyki bólów kręgosłupa.

Wszystkie imprezy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu organizowane są wspólnie z KU AZS ZUT, ale nie tylko. Już wkrótce, 9 kwietnia 2024 r. odbędzie się Bieg Erasmusa organizowany we współpracy z Działem Mobilności Międzynarodowej pod hasłem ‘Wspólnie dla demokracji!’. Tegoroczny Bieg Erasmusa towarzyszy Europejskiemu Tygodniowi Młodzieży 2024, promując aktywne uczestnictwo młodych w demokracji.

Więcej informacji na stornie biegu: erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa.

Zgłoszenia przyjmowane są do południa 29.03.2024:  forms.office.com/e/NLm94g9kND

Fot. Materiały AMP w Ergometrze wioślarskim oraz KU AZS ZUT