MS Teams

W związku z koniecznością "przejścia" Uczelni w tryb pracy zdalnej uprzejmie informujemy, że dostępna jest aplikacja MS Teams, która w znacznym stopniu ułatwi komunikację między członkami naszej społeczności.
Jest ona częścią pakietu Office365 a zatem wszyscy, którzy zainstalowali u siebie ten pakiet mają go na komputerze. Aplikacja dostępna jest  na smartfony, można z niej również korzystać on-line logując się do usługi office.com. Dostępna jest wreszcie jako samodzielna aplikacja do pobrania pod adresem: Pobieranie aplikacji klasycznej i mobilnej | Microsoft Teams

Jej najważniejsze cechy to:

  • ma wszystkie możliwości znanej aplikacji Skype
  • umożliwia organizację spotkań on-line, gdzie uczestnicy widzą się i słyszą
  • umożliwia tworzenie zespołów, w ramach których członkowie współdzielą pliki i mogą sobie wysyłać wiadomości
  • wspiera organizację zajęć dydaktycznych (wirtualna tablica, współdzielone notatki itp)

Dużym plusem jest fakt, że zintegrowana jest z innymi usługami Office365. A zatem nie muszą Państwo tworzyć nowego konta, gdyż ono już istnieje. Wasz identyfikator i hasło są dokładnie takie same jak do nowej usługi pocztowej (czyli jako identyfikator wpisujemy login@zut.edu.pl, gdzie login jest taki jak w E-Pracowniku lub E-Dziekanacie). Ponadto nie musimy znać "adresów" pracowników i studentów ZUT, gdyż wystarczy wpisać nazwisko w wyszukiwarce znajdującej się w programie a pojawi się tam szukana osoba na rozwijanej liście. (Wyszukiwarka znajduje się na samej górze w programie MS Teams)

 

Krótkie instrukcje korzystania z MS Teams: