Aktualności

Uwaga! Poszukujemy wolontariuszy do Akademii Przyszłości. Zrób coś dobrego dla dzieci! 28.11.2017 12:24

Zostań naszym SuperW i zrób coś dobrego dla innych. Zapraszamy studentów i pracowników Uczelni.

Brakuje nam jeszcze wolontariuszy w poniższych szkołach w Szczecinie:

  • 4 wolontariuszy w SP 47 (ul. Jagiellońska 59)
  • 5 wolontariuszy w SP 5 (ul. Królowej Jadwigi 29)
  • 4 wolontariuszy w SP 61 (ul. 3 Maja 4-7)
  • 7 wolontariuszy w SP 54 (ul. Rayskiego 9)

Na czym polega wolontariat w AP?

Wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przez cały rok (do czerwca) regularnie, raz w tygodniu przez 45 minut, spotykają się z dziećmi, które borykają się z trudnościami w nauce. Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem dziecka. Uczy je wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi jego samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć. Zanim zostaniesz wolontariuszem przechodzisz jednodniowe, wprowadzające szkolenie. Raz na dwa miesiące spotykamy się i omawiamy sprawy naszych podopiecznych, integrujemy się i uczymy jak skutecznie pomagać innym.

Wolontariuszem może być każdy

Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie, wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Wolontariat w Akademii Przyszłości wyróżnia to, że organizowany jest dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go dobrze wykorzystywać. Tutaj mają szansę dobrze spożytkować swój czas i energię.

Mądra pomoc, która rozwija

Do Akademii Przyszłości ludzie przychodzą i zostają, ponieważ widzą, że niesiona przez nich pomoc jest mądra i efektywna, a sam wolontariat dopracowany i dobrze zorganizowany. Wolontariat to rozwój, wpływ społeczno-biznesowy, a także możliwość poznania wyjątkowych ludzi oraz stworzenia sieci kontaktów zarówno biznesowych jak i przyjacielskich.

Nie zwlekaj! Zgłoś się!

By zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI wystarczy wejść na stronę SuperW.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie (szkolenie). Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę.

Czekamy na Ciebie!

Informacje: