Zaproszenie na wystawę malarstwa do Biblioteki Głównej ZUT 23.10.2018 11:26

Biblioteka Główna ZUT zaprasza na wystawę malarstwa Izabeli Ewy Staśkiewicz zatytułowaną "Z rowerem w tle".

Autorka prac tak opisuje ekspozycję: "Wystawa pt. "Z rowerem w tle", to cykl 23 obrazów, w których inspiracją jest rower, widziany na różne sposoby.  Występuje nie zawsze w roli głównej, czasem nawet trudno go dostrzec, a jednak...Zarówno chowając się w niepozornym zaułku, czy rozpychając na pierwszym planie, jest intrygującym łącznikiem tych opowieści. Widziany jest w śródziemnomorskiej uliczce, na deszczowym placyku, w lesie, parku czy plaży. Wierny towarzysz lat dziecinnych, często staje się sensem życia. Jego konstrukcja inspiruje, a możliwości rozwiewają włosy na wietrze. Urzeka jako element krajobrazu miejskiego, wiejskiego, właściwie każdego. Dlatego fajnie jest czasem spojrzeć na świat przez jego pryzmat".

Informacje o autorce:

Izabela Ewa Staśkiewicz - absolwentka Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. Członek Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Uprawia malarstwo sztalugowe, najchętniej tworzy w technice olejnej impasto. Drzemiący w niej duch architektury ujawnia się w obrazach dotyczących Szczecina i jego okolic. W wyniku licznych podróży, tworzy cykle tematyczne przedstawiające zarówno różnobarwną egzotykę miejsc i ludzi, jak i piękno chwili w nostalgicznym świetle i kolorze. Jest autorką wielu wystaw w kraju i  za granicą.

Finisaż wystawy odbędzie w dniu 7 grudnia 2018 r. o godz. 18.00.

Ekspozycja dostępna dla odwiedzających do 22 grudnia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej (poniedziałek - piątek 8.00 - 20.00, sobota 10.00 - 14.00)