Drużyna ZUT wicemistrzem w debacie oksfordzkiej 02.06.2023 13:50

Studenci Budownictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zajęli drugie miejsce w wyścigu zorganizowanym przez firmę Drutex. Lepsza była tylko reprezentacja Politechniki Warszawskiej. Do finału w tegorocznym starciu zakwalifikowały się 4 z 11 zespołów.

To była trzecia edycja wydarzenia. Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT reprezentowały dwa zespoły. Zwyciężył SKN Construction Team w składzie: Alicja Żygadło, Magdalena Łabecka, Dariusz Górnostaj i Kamil Orzelski (opiekun dr inż. Szymon Skibicki) z referatem na temat analizy mieszanki betonowej do druku 3D.

W konkursie udział wzięła jeszcze jedna drużyna naszej uczelni -  SKN Mosteel z Katedry Teorii Konstrukcji w składzie Maja Stóżyk, Jan Drozdowicz, Adrian Małysa i Sebastian Sekrecki (opiekun dr inż. Hanna Weber) z referatem pt. "Analiza porównawcza przestrzennych modeli jednowarstwowego przykrycia wielkopowierzchniowej hali o kształcie walcowym w zależności od zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych".

Gratulujemy!