Informacje bieżące

Fernando Menis wygłosi wykład na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT w Szczecinie 15.04.2015 08:38

W środę 15 kwietnia, na Wydziale Budownictwa i Architektury, architekt Fernando Menis wygłosi wykład zatytułowany „Evolution – Toruń Study Case”, prezentujący jego najnowszy projekt w Polsce – Wielofunkcyjną Saklę Koncertową na Jordanach w Toruniu.

Obiekt jest w trakcie budowy, a jego otwarcie jest planowane na koniec 2015 roku. Projekt został wyłoniony do realizacji w 2008 roku w wyniku międzynarodowego konkursu. W 2010 roku projekt ten otrzymał pierwszą nagrodę na Festiwalu Architektury Światowej WAF (World Architecture Festival) w kategorii: projekt przyszłości. W 2014 roku był prezentowany na wystawie „Architektury-Murator” jako jedna z 25 najważniejszych kreacji współczesnej architektury ostatniego ćwierćwiecza w Polsce. 

Fernando Menis, jest uznanym architektem i zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Wykładał na uniwersytecie w Hong Kongu, na Harvardzie, na nowojorskiej Columbii oraz TU w Berlinie. Prowadzi pracownię architektoniczną “Menis Arquitectos” z siedzibą na Teneryfie. Realizuje projekty w wielu miastach na świecie. W 2012 roku prezentował swoją twórczość na 13. Biennale Architektury w Wenecji.

 

Środa, 15 kwietnia 2015, godz. 18.30

Wydział Budownictwa i Architektury

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Szczecin, Al. Piastów 50, Aula (s. 360)

Wykład – wstęp wolny