Po stronie polskiej instytucją wiodącą jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz wspierający merytorycznie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Niemieckim partnerem jest Wyższa Szkoła Zrównoważonego Rozwoju w Eberswalde.
W ramach projektu planowane są trzy główne wydarzenia:
06.10.2017 r. - Rosenow i Ivenack (Niemcy)
Organizowany jest wyjazd studyjny do wsi bioenergetycznej w Ivenack oraz miejscowości aspirującej do takiego miana - Rosenow. Podczas wyjazdu zostaną przeprowadzone także wspólne warsztaty dotyczące aspektów praktycznego wdrożenia i funkcjonowania wsi bioenergetycznej.
12.10.2017 r. - Eberswalde (Niemcy)
Przeprowadzenie warsztatów w Eberswalde. Podczas wspólnych spotkań polscy i niemieccy specjaliści omówią i dokonają wymiany poglądów na temat uwarunkowań wdrożenia koncepcji miejscowości samowystarczalnych energetycznie.
13.10.2017 r. - Przelewice (Polska)
Przeprowadzenie seminarium w Przelewicach. Podczas seminarium polscy i niemieccy uczestnicy omówią i dokonają wymiany poglądów na temat uwarunkowań wdrożenia koncepcji miejscowości samowystarczalnych energetycznie, w szczególności po polskiej stronie Euroregionu Pomerania.
Wszystkie informacje o projekcie dostępne są na stronie www.energyautarky.zut.edu.pl.
Kierownikiem projektu jest dr Wojciech Zbaraszewski z Wydziału Ekonomicznego ZUT.
Więcej informacji o projekcie udziela:
dr Dawid Dawidowicz
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Wydział Ekonomiczny
Katedra Analizy Systemowej i Finansów
tel. + 48 91 449 69 15