Informacje bieżące

Najnowocześniejszą ujeżdżalnię w regionie ma ZUT 19.09.2023 10:02

Konie na ZUT biegają po luksusowej nawierzchni.

Super sprężysta z piaskiem kwarcowym i kawałkami flizeliny – taka jest nawierzchnia ujeżdżalni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w Szczecinie po modernizacji. To po to, by naszym podopiecznym było jak najwygodniej i bezpieczniej.

Prace trwały od stycznia tego roku, właśnie kończą się odbiory poszczególnych inwestycji. W ich ramach na terenie ośrodka (5ha) wprowadzono system melioracji, a pod ujeżdżalnią o powierzchni 5 tys m2 zamontowano „inteligentny system” pomp z czujnikami, które nawadniają lub odwadniają ten teren, w zależności od warunków atmosferycznych. Dodatkowo zamontowano oświetlenie i zrewitalizowano okoliczny staw, do którego wpuszczone zostaną ryby. Koszt prac to prawie 8 mln zł.

Na terenie naszego ośrodka na co dzień odbywają się zajęcia z hipoterapii, swoje ćwiczenia odbywa policja konna, a także uczniowie Technikum Hodowli Koni w Szczecinie. W tym roku w stajni AOJ przybyło dwóch lokatorów. W maju i czerwcu urodziły się dwa źrebaki - Kansas Wine i Amant More Than Special. Ogierki rosną jak na drożdżach.

Dzięki tej inwestycji Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT stał się miejscem, w którym w przyszłym roku będą się mogły odbywać zawody jeździeckie.

 Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT