Nauka i biznes spotkają się w Szczecinie 10.10.2019 09:01

17 października br. (czwartek) na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie odbędzie się spotkanie nauki z biznesem. To pierwsze tego typu wydarzenie, w którym wezmą udział przedstawiciele świata nauki i biznesu. Na seminarium eksperckie zapraszają Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie najnowsza aparatura badawcza zakupiona w ramach programu realizowanego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa

Zachodniopomorskiego. Prelegenci zaprezentują m.in. badania wytrzymałości materiałów z wykorzystaniem nowoczesnej maszyny wytrzymałościowej. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 9.00.

Plan spotkania:

• 08.30 – 09.00  Rejestracja uczestników - Hala Technologiczna, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, al. Piastów 19
  • 09.00 – 09.15 Powitanie uczestników i prezentacja aparatury zakupionej w ramach projektu „Doposażenia Środowiskowego Laboratorium Miernictwa”
  • 09.15 – 10.00 Prezentacja możliwości badawczych, realizowanych z użyciem zakupionej aparatury badawczej
  • 10.00 – 10.15 Przerwa kawowa
  • 10.15 – 12.00 Prezentacje aparatury badawczej (spotkania i dyskusje przy stanowiskach)
  1. Wolumetryczne pomiary i kompensacja błędu pozycjonowania obrabiarek CNC z użyciem Laser-Tracer-NG
  2. Pomiary drgań z użyciem systemu pomiarowego opartego na platformie ScadasVibco Mobile.
  3. Wykorzystanie środowiska obliczeniowego Matlab&Simulink do budowy systemu sterowania "inteligentnym żurawiem przeładunkowym"
  4. Badania wytrzymałości materiałów z wykorzystaniem nowoczesnej maszyny wytrzymałościowej
  • 12.00 – 13.00 Przerwa obiadowa
  • 13.00 – 14.00 Posiedzenie Rady Przemysłowo-Dydaktycznej / Dyskusje w kuluarach

Udział w spotkaniu należy potwierdzić do dnia 14 października br. drogą mailową - na adres: Agnieszka.Terelak@zut.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Paweł Dunaj z Wydziału Inzynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr RPZP.01.03.00-32-0004/17 pn. „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 i Budżetu Państwa.