Oferta pracy asystent naukowy przy projekcie PhotoFiber 14.06.2021 10:46

OPIS MIEJSCA PRACY/STANOWISKA

Poszukuje się osoby na stanowisko: asystent naukowy (umowa o pracę na czas określony 6 miesięcy, pełny etat, zatrudnienie 01.07-31.12.2021 r.), mającej realizować zadania w projekcie badawczym w ramach programu LIDER IX pt. „Otrzymywanie samooczyszczających się hybrydowych nanomateriałów na bazie aktywowanych włókien węglowych i modyfikowanego TiO2, przeznaczonych do produkcji filtrów, tkanin i innych wyrobów, zdolnych do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych”, miejsce realizacji projektu: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej, Katedra Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, ul. Pułaskiego 10, Szczecin.

WYMAGANIA

• uzyskany min. tytuł zawodowy magistra inżyniera (wymagane na dzień zatrudnienia, tj. 01.07.2021 r.) w dyscyplinie technologia chemiczna lub chemia,
  • wiek nieprzekraczający 35 lat w dniu podpisania umowy o pracę (wymaganie regulaminu projektu LIDER),
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu fotokatalizy z zastosowaniem ditlenku tytanu oraz jego modyfikacji za pomocą jonów/nanocząstek srebra i miedzi,
  • wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu zastosowania procesów fotokatalitycznego utleniania/redukcji w procesach usuwania gazowych zanieczyszczeń powietrza (NOX, SO2, CO2, BTX),
  • wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu adsorpcji z wykorzystaniem materiałów węglowych, szczególnie aktywowanych włókien węglowych,
  • wiedza teoretyczna z zakresu chromatografii gazowej, umiejętność obsługi chromatografu,
  • koordynacja etapu projektowania, budowy instalacji technicznych wytworzonych w ramach realizowanego projektu lub modernizacji już istniejących.

DODATKOWE ATUTY

• wiedza teoretyczna z zakresu metod otrzymywania materiałów filtracyjnych oraz budowy i zasady działania oczyszczaczy powietrza,
  • wiedza teoretyczna z zakresu termograwimetrii,
  • wiedza teoretyczna z zakresu niskotemperaturowej adsorpcji/desopcji azotu,
  • bardzo dobra organizacja pracy oraz umiejętność pracy zespołowej,
  • umiejętność samodzielnego planowania i realizacji założonych zadań,

WARUNKI ZATRUDNIENIA:

• umowa o pracę na czas określony, pełny etat
  • rodzaj stanowiska: asystent naukowy
  • okres zatrudnienia: 6 miesięcy
  • termin rozpoczęcia pracy: 01.07.2021 r.
  • wysokość wynagrodzenia: wynagrodzenie zasadnicze i dodatek za staż pracy zgodnie z wytycznymi wskazanymi w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce"

WYMAGANE DOKUMENTY

• podanie o zatrudnienie,
  • życiorys w formie CV,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, odbyte staże, nabyte kwalifikacje, świadectwa pracy, dorobek naukowy itp.,
  •  oświadczenie w treści CV: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji” (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – Dz. U. Nr 133, poz. 883).

TRYB I TERMIN SKŁADANIA APLIKACJI:

Komplet dokumentów proszę przesłać na adres e-mail: ekusiak@zut.edu.pl, lub w sposób tradycyjny w zaklejonych kopertach z dopiskiem: Konkurs na stanowisko asystenta – Projekt  PhotoFiber w ramach programu LIDER IX

dr hab. inż. Ewelina Kusiak-Nejman, prof. ZUT
Katedra Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska
ZUT w Szczecinie
ul. Pułaskiego 10

Termin składania aplikacji: do 28.06.2021 r.

Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszone osoby wytypowane na etapie analizy dokumentów aplikacyjnych. Tylko wybrane osoby otrzymają informację o terminie i godzinie rozmowy. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się przy wykorzystaniu narzędzi do komunikacji na odległość, o czym Kandydat zostanie poinformowany w mailu zapraszającym na rozmowę. O szczegółowym zakresie obowiązków wybrani Kandydaci zostaną poinformowani podczas drugiego etapu rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczelnia nie pokrywa kosztów zamieszkania.
Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: ekusiak@zut.edu.pl