Port na żywo. Zajęcia praktyczne szczecińskiej spółki dla studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie 16.01.2020 15:24

Funkcjonowanie systemu ISO, dokumentacja, znaczenie zintegrowanego systemu zarządzania. Studenci z Wydziału Ekonomicznego ZUT od środka poznali INFRA – PORT - szczecińską spółkę zajmująca się m.in. budownictwem, pracami teletechnicznymi i energetycznymi oraz usługami transportowymi. Dla studiujących była to możliwość poznania zawodu od strony praktycznej. Dla firmy - sposób pozyskiwania i kształcenia przyszłych pracowników.

14 stycznia br. w ramach współpracy z biznesem studenci III roku (kierunek zarządzanie) odbyli praktyczne zajęcia z przedmiotu „Zarządzanie jakością” w szczecińskiej spółce INFRA – PORT.

Studentów przywitał mgr inż. Przemysław Nagórski – prezes zarządu, który m.in. przedstawił im krótką historię spółki, profil działalności firmy, znaczenie zintegrowanego systemu zarządzania, w tym rolę normy ISO 9001:2015, zachęcając jednocześnie młodych ludzi do kontaktów z gospodarką.

Ważny jest odpowiedni poziom wiedzy, który studenci mogą podwyższać w wiodącej uczelni jaką jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie – podkreślał podczas spotkania, Przemysław Nagórski, prezes zarządu.

O funkcjonowaniu spółki i realiach rynkowych - w tym potrzebie kontaktów UCZELNIA-BIZNES - mówił również pan dyrektor Leszek Noworyta zachęcając młodych ludzi do współpracy z firmami działającymi na terenie portu w Szczecinie.

W ramach zajęć studenci zapoznali się z funkcjonowaniem systemu ISO, dokumentacją, przebiegiem audytów wewnętrznych i zewnętrznej certyfikacji. Tę część zajęć przeprowadził pan Jacek Jaroszyński – pełnomocnik systemu ISO 9001:2015, wskazując na jego zalety oraz przedstawiając podejście współpracowników, konieczność bieżącego monitorowania i ciągłego doskonalenia.

Wydział Ekonomiczny ZUT od kilku lat współpracuje z wieloma partnerami z otoczenia biznesowego. INFRA – PORT z powodzeniem od lat stosuje Zintegrowany System Zarządzania, obejmujący m.in. system zarządzania jakością zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. INFRA – PORT jest też laureatem wielu nagród w tym wyróżnienia jakim jest „Gazela Biznesu”. Zajęcia z zarządzania jakością są przedmiotem realizowanym pod kierunkiem dra Janusza Myszczyszyna (Katedra Ekonomii i Rachunkowości).

Studenci III roku zarządzania podczas zajęć w spółce INFRA - PORT