Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze Architektury Krajobrazu Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa 21.01.2020 08:59

Na ogłoszony konkurs wpłynęły dwie oferty złożone przez:

1. dr inż. arch. Elizę Sochacką
  2. dr inż. arch. Anitę Wszołkowską-Szewczyk.

Komisja po zapoznaniu się z dokumentami dr inż. arch. Elizy Sochackiej, stwierdziła że Kandydatka złożyła komplet wymaganych dokumentów. Pani dr inż. arch. Eliza Sochacka ukończyła Studia Podyplomowe Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 2011 r. oraz Studia Podyplomowe Rewitalizacja architektoniczno-urbanistyczna obszarów miejskich na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej w 2012 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i organizacji zajęć dydaktycznych z przedmiotów związanych z krajobrazem miejskim, rewitalizacją obszarów miejskich i projektowaniem krajobrazu, zarówno jako doktorantka (pięć lat w okresie 2002-2007) oraz na stanowisku asystenta i adiunkta (12 lat w okresie 2008-2020). Kandydatka była promotorem 20 prac magisterskich (kierunek architektura krajobrazu) i 23 prac inżynierskich (kierunki architektura krajobrazu i gospodarka przestrzenna). Posiada również obszerny udokumentowany dorobek naukowy, obejmujący 24 artykuły naukowe i rozdziały w recenzowanych monografiach, jest również współautorką dwóch monografii naukowych pn. Budowa tożsamości Szczecina w oparciu o wykorzystanie kulturowych wartości krajobrazu nadrzecznego miasta i Tożsamość krajobrazu miasta. Pani dr inż. arch. Eliza Sochacka zrealizowała również dwa projekty badawcze jako wykonawca: promotorski nr 4TO7F00630 w latach 2006-2007 oraz międzynarodowy w latach 2009-2012 nr NN527273237. Udokumentowana bardzo dobra znajomość języka angielskiego (First Certificate in English 1999 r.).
Komisja po zapoznaniu się z dokumentami złożonymi przez dr inż. arch. Anitę Wszołkowską-Szewczyk, stwierdziła że nie spełniają one wymogów formalnych zapisanych w wykazie wymaganych dokumentów w ogłoszonym konkursie, gdyż  Kandydatka nie złożyła odpisu dyplomu uzyskania stopnia doktora oraz dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego. Dorobek naukowy Pani dr inż. arch. Anity Wszołkowskiej-Szewczyk, jak i doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych są znacznie mniejsze od dorobku i doświadczenia Pani dr inż. arch. Elizy Sochackiej. Pani dr inż. arch. Anita Wszołkowska-Szewczyk ukończyła studia podyplomowe na kierunku Administracja Publiczna w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie w 2018 r. oraz Studia Podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości poddawanej rozwojowi na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej w 2000 r. Kandydatka deklaruje, że prowadziła zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie na studiach podyplomowych ochrony środowiska w zakresie przedmiotu gospodarka przestrzenna w latach 2018-2019. Dorobek naukowy Pani dr inż. arch. Anity Wszołkowskiej-Szewczyk obejmuje 13 artykułów i rozdziałów w monografiach. Nie posiada udokumentowanego poszerzonego wykształcenia w zakresie planowania przestrzennego i rewitalizacji obszarów miejskich. Nie posiada również udokumentowanej zadeklarowanej znajomości języka angielskiego w stopniu podstawowym.

Komisja pozytywnie opiniuje kandydaturę dr inż. arch. Elizy Sochackiej i rekomenduje JM Rektorowi Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zatrudnienie dr inż. arch. Elizy Sochackiej na stanowisku adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze Architektury Krajobrazu na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa.