Informacje bieżące

Warsztat: Jak finansować biznes? Crowdfunding jako instrument finansowania innowacyjnych projektów i skalowania biznesu 15.10.2019 12:56

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie serdecznie zaprasza przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego do udziału w warsztatach z crowdfundingu 29 października br.

Dowiecie się czym właściwie jest Crowdfunding i dlaczego jest o nim tak głośno.

W ramach pierwszego bloku warsztatu uczestnicy poznają zasady funkcjonowania finansowania społecznościowego, rodzaje crowdfundingu, przykładowe kampanie.

Drugi blok zostanie poświęcony instrumentowi Crowdfunding canvas. Z wykorzystaniem tego instrumentu uczestnicy będą pracować nad przykładowymi kampaniami crowdfundingowymi. W ramach pracy nad kampanią zostaną poruszone tematy:

  • Definicja celów kampanii
  • Definicja grupy docelowej
  • Tworzenie wizerunku
  • Podstawy strategii I kanały komunikacji
  • Definicja działań i narzędzie work brakedown structure
  • Planowanie wartości i kosztów kampanii

W ostatnim bloku dokonana zostanie analiza opracowanych kampanii oraz omówienie etapów przygotowania kampanii.

W ramach warsztatu zostanie poruszony bardzo szeroki zakres tematyczny tj. tworzenie wizerunku, kanały komunikacji, zarządzanie projektem, kalkulacje finansowe, dlatego należy się spodziewać bardzo intensywnej pracy.

Dla zainteresowanych istnieje możliwość propozycji tematu kampanii nad którymi będą pracować uczestnicy warsztatu.

Ze względu na awarię naszej strony internetowej prosimy o zgłoszenia mailowo: Wojciech.Jedrzejewski@zut.edu.pl

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB oraz na Linkedin – znajdziecie tam bieżące informacje o wydarzeniach, które organizujemy.