Należy dodać, umowa koncesyjna Miasta Szczecin ze Spółką Arena Szczecin Operator jest to jedynym przykładem partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w naszym mieście. W województwie zachodniopomorskim takich przedsięwzięć jest jedynie cztery (stan na 30.11.2016 r.).
Studenci uczestniczyli w części wykładowej poprowadzonej przez Pana Prezesa Norberta Rokitę, zaś po wykładzie zadawali pytania dotyczące współpracy PPP. Pytali m.in. o zalety partnerstwa, problemy we współpracy, plany na przyszłość, techniczne warunki realizacji imprez masowych, perspektyw rozwoju partnerstwa w najbliższych latach, itd. Gospodarze umożliwili nam także zwiedzenie poszczególnych części obiektu, począwszy od piwnic budynku, skończywszy na tarasie widokowym. Nie zabrakło możliwości zwiedzenia głównej hali, saloniku prezydenckiego, pomieszczeń dla VIPów.
Dzięki wizycie studenci mogli się dowiedzieć wielu szczegółów dotyczących realizacji tego rodzaju przedsięwzięć w gospodarce, począwszy od trybu, warunków i zasad współpracy z partnerem publicznym (Miastem Szczecin) jak i bieżącej działalności Spółki Arena Szczecin Operator sp. z o.o.
Zajęcia projektowe „Partnerstwo publiczno-prywatne” są nowym przedmiotem obieralnym realizowanym pod kierunkiem dra Janusza Myszczyszyna (Zakład Ekonomii i Rachunkowości, Pracownia Mikroekonomii).
Mamy nadzieję, że w przyszłości absolwenci kierunku Zarządzanie będą rozwijać współpracę sektorów: publicznego i prywatnego, dostrzegając zalety takiej współpracy i nie zapominając o dobrym przygotowaniu merytorycznym.
Dziękujemy Panu Prezesowi Norbertowi Rokicie za ciekawy i pouczający wykład, a Pani Marcie Arent - Nieradce za wzorową organizację pobytu.