Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie, KTChNiIŚ ogłasza konkurs na 2 stanowiska post-doc w projekcie naukowo-badawczym NCN-OPUS14 01.12.2021 13:38

Nazwa Jednostki
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Katedra Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska

OPIS MIEJSCA PRACY/STANOWISKA

Poszukuje się osoby na stanowisko: post-doc (adiunkt badawczy) mającej realizować zadania w projekcie badawczym w ramach konkursu OPUS14 pt. Zbadanie zależności termodynamicznych nanomateriałów przy zastosowaniu metody Potencjałem Chemicznym Programowanej Reakcji ".

WYMAGANIA
1. Posiadany stopień doktora w dziedzinie nauk technicznych lub ścisłych (chemia)
2. Odpowiedni dorobek naukowy obejmujący oprócz pracy doktorskiej również autorstwo lub współautorstwo publikacji w czasopismach tematycznie związanych z otrzymywaniem i fizykochemiczną charakterystyką materiałów nanokrystalicznych.
3. Bardzo dobra organizacja pracy laboratoryjnej, sumienność i systematyczność w prowadzeniu dokumentacji laboratoryjnej, umiejętność pracy w zespole.
4. Umiejętność obsługi oprogramowania do analizy danych (MS-Office, Origin, Statistica) i ich prezentacji graficznej.

5. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

6. Biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie.

7. Motywacja i gotowość do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

8. Dyspozycyjność i zaangażowanie w pracę badawczą w projekcie.

OPIS ZADAŃ

Udział w pracach badawczych w ramach projektu Zbadanie zależności termodynamicznych nanomateriałów przy zastosowaniu metody Potencjałem Chemicznym Programowanej Reakcji ", finansowanego w ramach projektu UMO-2017/27/B/ST8/02970, a w szczególności realizowanie następujących zadań:

1.      Badanie procesu rekrystalizacji otrzymanych układów nanometal - tlenki trudnoredukowalne poprzez pomiar powierzchni właściwej nanometali metodą BET.

2.      Badanie topografii powierzchni i składu chemicznego metodą SEM-EDX.

3.      Opracowanie wyników i przygotowanie publikacji naukowych

Typ konkursu NCN  Opus- ST

Termin składania ofert  do 15 grudnia 2021r .

Forma składania ofert: e-mailem: marlena.zendelek@zut.edu.pl podając w tytule wiadomości: „Post-doc-OPUS14”

WARUNKI ZATRUDNIENIA

1.      Rodzaj umowy – umowa o pracę na cały etat

2.      Wynagrodzenie z pochodnymi -        zł /miesiąc

3.      Okres zatrudnienia – 6 miesięcy

4.      Praca wykonywana będzie na terenie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, w Katedrze Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska (brak możliwości pracy zdalnej).

5.      Zatrudnienie planowane jest na dzień 01.01.2022 r.

WYMAGANE DOKUMENTY

• Podanie o zatrudnienie
  • CV oraz list motywacyjny,
  • Kopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia doktora albo zaświadczenie o uzyskaniu stopnia.
  • kopie dokumentów potwierdzających odbyte staże, nabyte kwalifikacje, dorobek naukowy itp.,
  • listy wynalazków, patentów, opracowań wdrożeniowych
  • oświadczenie w treści CV: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji” (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – Dz. U. Nr 133, poz. 883).

INFORMACJE DODATKOWE

Prosimy o dopisanie do zgłoszenia klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i realizacji projektu (art. 6 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04)” oraz “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu rekrutacyjnym w celach rekrutacyjnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.”

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi Kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy Kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: marlena.zendelek@zut.edu.pl , rafal.pelka@zut.edu.pl

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do 17.12.2021 r .

Informujemy, iż skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na stronie www.wtiich.zut.edu.pl