Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego z nagrodami Orła Wprost 27.05.2023 17:03

ZUT otrzymał statuetkę w kategorii Innowacyjni w Regionie.

Nasza Uczelnia jest liderem w pozyskiwaniu środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Korzystamy ze wsparcia Funduszy Europejskich, środków publicznych i międzynarodowych grantów. Realizujemy projekty naukowe i prace badawczo-rozwojowe nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla zielonego przemysłu.

Nagrodę, podczas piątkowej (26.05) gali w szczecińskim Hotelu Dana odebrał JM Rektor ZUT.

– Jest mi bardzo miło być tutaj z państwem i odbierać ten laur. Oczywiście jest to nagroda dla całej naszej społeczności akademickiej – mówił prof. Jacek Wróbel.

W kategorii Kultura statuetkę otrzymał Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie. Zespół propaguje na scenach światowych piękno polskiej muzyki i kultury, rozsławiając Miasto Szczecin, Województwo Zachodniopomorskie i Polskę.

Orzeł Wprost to prestiżowa nagroda dla przedsiębiorstw, instytucji, samorządów i osób wnoszących szczególny wkład w rozwój gospodarki i nauki regionu oraz kraju.

Wyróżnienie, od 2016 roku przyznawane jest we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.

Więcej informacji na stronie orly.wprost.pl