Informacje bieżące

Zagraniczny sukces Dziecięcego Chóru Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie 18.12.2019 09:26

Zakończył się 41. Międzynarodowy Konkurs CHORUS INSIDE CHRISTMAS w Budapeszcie. Chór Don Diri Don zdobył kilka prestiżowych nagród.

 

Chór wystartował w trzech kategoriach: muzyka sakralna i muzyka pop, w której otrzymał Złoty Dyplom oraz muzyka ludowa, w której dostał najwyższą punktację oraz Grand Prix konkursu.

Don Diri Don zdobył również dodatkowe nagrody m.in. za najlepszą choreografię, za wysoki poziom artystyczny prezentowanych utworów folklorystycznych oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta (to tytuł pn. BEST CONDUCTOR). Monika Walczukiewicz, która jest akompaniatorem chóru otrzymała od organizatorów dyplom za wysoki poziom ekspresji i muzycznej interpretacji.

W konkursie brało udział 13 chórów z całej Europy m.in. z Rosji, Włoch, Chorwacji, Węgier i Polski . W jury zasiadali profesorowie z Rosji oraz Węgier. Przesłuchania oraz koncert laureatów odbywały się w Sali Koncertowej KING ST. STEPHEN S w Budapeszcie.

Chór dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Don Diri Don powstał w 1990 roku za czasów Politechniki Szczecińskiej z inicjatywy prof. Jana Szyrockiego. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest Dariusz Dyczewski – rektor Akademii Sztuki. W zespole śpiewają uzdolnieni muzycznie chłopcy i dziewczynki w wieku od 6 do 18 lat.

Na zdjęciu chór Don Diri Don