Informacje bieżące

Zapraszamy na 11. Targi Pracy 03.01.2023 10:42

Wracają Targi Pracy „Kariera”. Po trzyletniej przerwie, w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii, studenci i absolwenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami branż zatrudniających m.in. inżynierów.

 

W tym roku czekają na nich przedstawiciele ponad 25 pracodawców oferujących zatrudnienie, staże i praktyki.

Nasi absolwenci zajmują się produkcją chemiczną, nowymi materiałami, energetyką, transportem, telekomunikacją, informatyką, biotechnologią i technologią żywności. Oprócz tego kształcimy zootechników, specjalistów w zakresie ogrodnictwa oraz inżynierów zajmujących się środowiskiem. Nasi ludzie są przygotowani, aby zarządzać zrównoważonym rozwojem - uczymy ich tego na kierunku ekonomia i zarządzanie – mówi Krzysztof Pietrusewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni.

W czwartek, 12 stycznia w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii przy al. Piastów 45 w Szczecinie odbędzie się 11. edycja Targów Pracy „Kariera”, które powracają po przerwie spowodowanej pandemią.

Targi pracy to do doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami pracodawców oraz poznania warunków, które trzeba spełnić, by znaleźć wymarzone zatrudnienie. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi Małgorzata Kępka
z Biura Karier ZUT.

Na uczestników, poza spotkaniami z przedstawicielami firm, czekają warsztaty z ekspertkami rynku pracy, które opowiedzą o możliwościach i drogach rozwoju zawodowego.

Studenci będą mogli zapytać m.in. na co zwracać uwagę przy aplikowaniu, a także jak dobrze wypaść podczas rozmowy rekrutacyjnej – mówi Małgorzata Kępka.

Harmonogram wydarzenia, lista wystawców i opisy warsztatów można znaleźć na poświęconej Targom Pracy, stronie.

Zapisy na warsztaty odbywają się mailowo: targikariera@zut.edu.pl. Trzeba się spieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Fot. Aurelia Kołodziej.