Informacje bieżące

Zaprojektowała mebel dla kota. Studentka ZUT-u w finale konkursu na Najlepszy Dyplom FONT nie czcionka 2019 26.11.2019 10:31

Dyplom Nikoli Burzyńskiej, studentki Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT, został doceniony w konkursie na Najlepszy Dyplom FONT nie czcionka. Promotorem pracy jest dr hab. Renata Jackowiak.

 

Mruk to mebel, który jest połączeniem niezbędnych akcesoriów przeznaczonych dla kotów. Inspirowany jest modernizmem i minimalistyczną formą fotela 366.

Duże zadaszone legowisko wykonane ze sklejki przechodzi w wysoki lekko pochylony drapak prowadzący do najwyższej platformy horyzontalnej, która jest idealnym miejscem do obserwacji. Całość konstrukcji opiera się na wysokim stelażu wykonanym z miedzianych rurek. Odpowiednio dobrane materiały oraz ciekawa forma mebla sprawiają, że produkt jest atrakcyjny dla jego użytkowników – powiedział dr hab. Renata Jackowiak, promotor pracy dyplomowej.

Konkurs FONT nie czcionka to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych. W ciągu pięciu edycji wyróżnionych zostało już ponad 240 projektów.

 Na dyplom Nikoli Burzyńskiej można zagłosować pod adresem dyplomy.fontnieczcionka.pl/dyplomy/2019.

Na zdjęciu projekt Nikoli Burzyńskiej