Informacje bieżące

Zaproszenie na III Warsztaty Kynologiczne 29.09.2017 13:04

Szkolenie i użytkowanie psów

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Warsztatach Kynologicznych zorganizowanych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz szczeciński Oddział Związku Kynolo-gicznego w Polsce. Dwudniowe warsztaty, które dotyczyć będą głównie szkolenia i użytkowania psów, odbędą się w dniach 6-7 października 2017 r.

Dzień pierwszy (6.10.2017 r., piątek) to wykłady, które poprowadzą najwięksi specjaliści w swoich dziedzinach (program dnia w załączeniu). Ta część warsztatów jest odpłatna: 50 zł bilet normalny, 25 zł ulgowy (młodzież ucząca się i studenci). Cena obejmuje sześć wykładów, kawę i pamiątkowy certyfikat uczestnictwa. Prelekcje pierwszego dnia warsztatów będą miały miejsce w auli Audytorium Maximum przy ul. Słowackiego 17 w Szczecinie.

Dzień drugi (7.10.2017 r., sobota) to impreza plenerowa w Akademickim Ośrodku Jeździeckim na Osowie. W programie między innymi: Otwarte Mistrzostwa Polski Border Collie '17, pokazy użytkowania psów sportowych, możliwości wykorzystania termografii w diagnostyce chorób stawów u psów, rehabilitacja psów i kotów, pokazy pracy psów i koni policyjnych, mondioring, ring francuski oraz szeroko rozumiane użytkowanie obronne; do tego wiele atrakcji, nie tylko dla psów, ale i ich właścicieli, w tym ognisko. Wstęp na imprezę plenerową jest wolny, chociaż zachęcamy do zabrania ze sobą kilku drobnych - będzie można wesprzeć Przytulisko TOZ w Budnie, kupić akcesoria i zabawki dla psów oraz kaloryczne co nieco dla właścicieli.

Wpłaty za pierwszą część warsztatów prosimy kierować na konto ZKwP, O/Szczecin: PKO BP SA II O/Szczecin 58 1020 4795 0000 9602 0155 3585. W tytule przelewu prosimy wpisać: Warsztaty Kynologiczne ZUT.

Program pierwszego dnia III Warsztatów Kynologicznych

  • 8.00-8.30 Rejestracja uczestników
  • 8.45-9.00 Rozpoczęcie Warsztatów
  • 9.00-10.30 - dr Katarzyna Fiszdon - Testy psychiczne psów i ich skuteczność
  • 10.40-12.10 - Leszek Siejkowski - Pies użytkowy w praktyce myśliwskiej
  • 12.10-12.40 - Przerwa na kawę
  • 12.40-14.10 - mgr Małgorzata Woźniak -Skuteczne szkolenie użytkowych psów tropiących
  • 14.10-15.50 - mgr Hanna Wojciechowska Trening synergiczny
  • 16.00-17.30 - Gerlinde Dobler - From puppy to sport dog
  • 17.40-18.40 - Bartłomiej Sudak - Psy użytkowe – hodowla, genetyka, trening

Nasi prelegenci

  • Katarzyna Fiszdon – genetyk, behawiorystka. Jest hodowcą psów rasowych, członkiem ZKwP, międzynarodowym sędzią kynologicznym, wykładowcą na kursach asystenckich ZKWP, współpracuje z Izbą Celną, policją, PZŁ i ochotniczą strażą pożarna w zakresie szkolenia psów użytkowych.
  • Leszek Siejkowski – hodowca, sędzia międzynarodowy ZKwP. Jest hodowcą psów rasowych, członkiem ZKwP, międzynarodowym sędzią kynologicznym oraz prób pracy psów myśliwskich.
  • Małgorzata Woźniak – trener psów tropiących. Założycielka BavariaTeam.pl, Mantrailing Academy Poland, przewodniczka dwóch psów tropiących; prowadzi szkolenia z zakresu tropienia użytkowego oraz wykrywania substancji psychoaktywne i materiałów wybuchowych.
  • Hanna Wojciechowska – trener psów, zoopsycholog, kynoterapeuta. Kynoterapeuta, zoopsycholog, trener psów, właścicielka szkoły dla psów "Kynopark" oraz niepublicznego ośrodka edukacji "Adeptus", specjalizuje się w integracji sensorycznej zarówno ludzi jak i psów.
  • Gerlinde Dobler – międzynarodowy sędzia Obedience. Członek SV – Klubu Owczarka Niemieckiego w Niemczech. Sędziowała na Mistrzostwach Świata FMBB w dyscyplinie Obedience. Na co dzień trenuje agility i obedience ze swoim owczarkiem niemieckim.
  • Bartłomiej Sudak – francuski trener psów obronnych i hodowca. Jest hodowcą psów rasowych, zawodnikiem i trenerem mondioringu i ringu francuskiego. Mieszka i pracuje we Francji. Współpracuje ze służbami mundurowymi w zakresie szkolenia psów obronnych.