Informacje bieżące

Zaproszenie na szkolenia świadomościowe dla kadry dydaktycznej i dydaktyczno-badawczej 13.09.2023 12:45

logo funduszy europejskich Wiedza Edukacja Rozwój, barwy Rzeczpospolitej polskiej i Unii Europejskiej

Zapraszamy pracowników kadry dydaktycznej i dydaktyczno-badawczej ZUT, którzy jeszcze nie uczestniczyli w szkoleniach świadomościowych z zakresu wsparcia osób z niepełnosprawnościami w uczelni do udziału w szkoleniu. Szkolenie jest jednodniowe (8x45 minut) online.

Najbliższe terminy szkoleń (kliknij w wybraną datę żeby się zarejestrować):

21.09.2023 r.

22.09.2023 r.

25.09.2023 r.

29.09.2023 r.

Dlaczego warto?

  • Poznasz bariery, na jakie napotykają osoby z niepełnosprawnościami w uczelni.
  • Dowiesz się jak dbać o zapewnienie dostępności. Przepisy prawa wymagają zapewnienia każdemu dostępności do rekrutacji, kształcenia i prowadzenia badań naukowych – jako uczelnia oraz zapewnienie dostępności (np. architektonicznej, cyfrowej, informacyjno-komunikacyjnej) osobom z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami – jako podmiot publiczny,
  • Przyczynisz się do łatwiejszej akredytacji reprezentowanego kierunku, ponieważ wspieranie osób z niepełnosprawnością jest istotnym obowiązkiem uczelni, więc również raportu samooceny oraz tematem poruszanym podczas wizyty komisji PKA na wydziale.
  • Szkolenie świadomościowe docelowo planowane jest jako szkolenie obligatoryjne, jak np. szkolenie BHP. Każdy pracownik będzie musiał je przejść. Dlatego zachęcamy, aby uczestniczyć w szkoleniach już teraz.
  • Uczestnictwo w szkoleniu umożliwi także udział w szkoleniach specjalistycznych z zakresu prowadzenia zajęć dydaktycznych z osobami z zaburzeniami wzroku, słuchu oraz zaburzeniami psychicznymi. Szkolenia z tej tematyki już wkrótce, stacjonarnie i z cateringiem

Szkolenie realizowane w Uczelni w ramach projektu pt. Niwelowanie barier w dostępie do edukacji - dostosowani bez zarZUTów (POWR.03.05.00-00-A050/19-00).

Kierownik Projektu
dr inż. Dominika Plust (dplust@zut.edu.pl)
tel. 607 805 734
Pełnomocnik Rektora ds. studentów i doktorantów będących osobami z niepełnosprawnościami

Biuro wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami
ul. Jagiellońska 20-21 pok. 035

Administracja szkoleń:
Ewelina Kurpiewska (ekurpiewska@zut.edu.pl)
oraz Anna Jasińska (ajasinska@zut.edu.pl )
tel. 91 449 45 93
Dział ds. studenckich
Al. Piastów 17 pok. 007B