Informacje bieżące

ZUT prowadzi drugi nabór. Zobacz, na jakie kierunki wciąż są wolne miejsca 14.07.2021 15:38

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie 14 lipca br. ogłosił drugi nabór na większość kierunków studiów stacjonarnych I stopnia. Tym razem o przyjęciu na studia zdecyduje kolejność zgłoszeń.

W pierwszej turze rekrutacji na ZUT wzięło udział prawie 2 tys. kandydatów. Najpopularniejszym kierunkiem okazała się informatyka na Wydziale Informatyki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również budownictwo, architektura, automatyka i robotyka, ekonomia, elektrotechnika, logistyka i kynologia. Po pierwszej turze na poszczególnych kierunkach studiów zostało od kilku do kilkunastu wolnych miejsc.

Kandydaci na studia stacjonarne nadal mogą wybierać spośród 36 kierunków: architektura krajobrazu, biotechnologia, budowa jachtów, budownictwo, budownictwo - inżynier europejski, chemia, chłodnictwo i klimatyzacja, ekonomia, elektrotechnika, energetyka, ichtiologia i akwakultura, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa, inżynieria materiałów i nanomateriałów, inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych, inżynieria produkcji w przemyśle 4.0, inżynieria środowiska, inżynieria transportu, logistyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, mikrobiologia, oceanotechnika, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, ogrodnictwo, projektowanie materiałów w konstrukcjach inżynierskich, rolnictwo, technologia chemiczna, technologia żywności i żywienie człowieka, teleinformatyka, transport, uprawa winorośli i winiarstwo, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zootechnika.

Podczas drugiego naboru przyjęcia odbywają się zgodnie z kolejnością składania przez kandydatów kompletu dokumentów po uprzednim zarejestrowaniu się w Internetowym Systemie Rekrutacji. O przyjęciu na studia I pierwszego stopnia zdecyduje kolejność zgłoszeń. Po zarejestrowaniu się w ISR kandydat powinien złożyć dokumenty w siedzibie wydziałowej komisji rekrutacyjnej odpowiedniej dla wybranego przez siebie kierunku studiów.

Szczegółowe informacje nt. oferty kształcenia, zasad rekrutacji, terminów, limitów przyjęć, opłat, wymaganych dokumentów znajdują się na stronie www.zut.edu.pl w zakładce dla kandydata. Wszystkich zainteresowanych studiowaniem na ZUT zachęcamy również do śledzenia oficjalnych kont uczelni na FacebookuInstagramie oraz YouTubie.

Z Działem ds. Studenckich, który odpowiedzialny jest za rekrutację można kontaktować się telefonicznie (91 449 45 87) lub mailowo (rekrutacjazut@zut.edu.pl). Dodatkowych informacji na temat oferty edukacyjnej ZUT udziela również Biuro Promocji ZUT.