Informacje bieżące

ZUT w Szczecinie buduje most między nauką a biznesem 17.10.2019 14:08

17 października br. w Hali Technologicznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie odbyło się pierwsze spotkanie nauki z biznesem, w którym wzięli udział naukowcy i przedsiębiorcy z woj. zachodniopomorskiego. Seminarium eksperckie i pokaz najnowszych technologii zorganizował Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Podczas spotkania zaprezentowano cztery najnowocześniejsze aparatury badawcze, które zostały zakupione w ramach projektu - „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie”. Przy stanowiskach naukowcy omawiali m.in. badania wytrzymałości materiałów z wykorzystaniem nowoczesnej maszyny wytrzymałościowej.

Nauka i biznes muszą ze sobą ściśle współpracować. Bez dobrej współpracy przedsiębiorców z naszą uczelnią nie będziemy w stanie budować nowoczesnej gospodarki – powiedział prof. Mirosław Pajor -  dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie.

W seminarium eksperckim wzięło udział ponad 15 przedstawicieli firm intensywnie rozwijającego się w regionie przemysłu przeładunkowego, drzewnego, stoczniowego i energetyki wiatrowej. Kolejne spotkanie nauki i biznesu planowane jest na początku grudnia.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr RPZP.01.03.00-32-0004/17 pn. „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 i Budżetu Państwa.

Mateusz Lipka
Rzecznik Prasowy
 ZUT w Szczecinie