Aktualności

DNI NARODOWEGO CENTRUM NAUKI – 13 -14 maja 2015 r. 11.05.2015 12:38

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniach dla wnioskodawców ubiegających się o finansowanie w konkursach Narodowego Centrum Nauki w zakresie badań podstawowych.

Spotkania te odbędą się  podczas tegorocznych Dni Narodowego Centrum Nauki w Szczecinie w dniu 14 maja br. w godz. 11.00-14.00. Wstęp na spotkania jest wolny.

Podczas spotkań zostanie zaprezentowana oferta konkursowa Centrum, z której mogą skorzystać naukowcy oraz osoby rozpoczynające karierę naukową.

Szczegółowe informacje o spotkaniach i ich lokalizacji  pod adresem:

www.ncn.gov.pl/o-ncn/dni-ncn/2015/spotkania-dla-wnioskodawcow

 

Zobacz zaproszenie (format:  pdf, rozmiar:  0,93 MB)

 

 

 

Projekt realizowany przy udziale środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013”.

******

Budżet nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (2014-2020) to blisko 6,7 miliarda złotych, które  rozdystrybuowane zostaną w postaci konkursów przez Urząd Marszałkowski.  Oznacza to dalsze podnoszenie jakości życia na Pomorzu Zachodnim, rozwój regionu oraz nowe możliwości dla wszystkich mieszkańców.

Nowy okres programowania jest jeszcze bardziej otwarty na nowatorskie rozwiązania. Współpraca nauki z gospodarką to podstawowy motor rozwoju regionu, a więc ważne jest  aby jak najwięcej innowacyjnych pomysłów znalazło zastosowanie w przemyśle. Środki przeznaczone na projekty badawcze będą zaspokajać rzeczywiste potrzeby rynku i zwiększyć efektywność badawczo-rozwojową przedsiębiorstw.

Na dofinansowanie badań naukowych, rozwoju technologicznego i innowacji przeznaczonych zostanie około 280 mln złotych.

Więcej informacji na temat kluczowych dziedzin, w których możliwe jest dofinansowanie, a także najważniejsze założenia programu RPO WZ znajdą Państwo w poniżej zamieszczonej broszurze oraz pod adresem www.rpo.wzp.pl

 

Broszura informacyjna RPO