Aktualności

Konkursu o Nagrodę Oddziału POLSKIEJ AKADEMII NAUK w Gdańsku dla młodych naukowców 18.01.2018 14:07

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informuję, iż z dniem 15 stycznia 2018 r. rozpoczyna się kolejna edycja corocznego Konkursu o Nagrodę Oddziału POLSKIEJ AKADEMII NAUK w Gdańsku dla młodych naukowców, tj. na najlepszą publikację naukową, której wiodącym autorem jest pracownik lub doktorant instytucji naukowej z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego lub zachodniopomorskiego.

Nagroda przyznawana jest równorzędnie pięciu Laureatom za ich oryginalne prace twórcze lub monografie w następujących dziedzinach: nauk humanistycznych i społecznych, nauk biologicznych i rolniczych, nauk ścisłych i nauk o Ziemi, nauk technicznych oraz nauk medycznych.

Nagrodę nadaje Prezes POLSKIEJ AKADEMII NAUK na wniosek Prezesa i Prezydium Oddziału PAN w Gdańsku. W bieżącym roku wysokość każdej nagrody wyniesie 4.000 złotych.

Poniżej podaję podstawowe informacje o Nagrodzie, a wszystkie szczegółowe informacje nt. Konkursu można znaleźć na stronie internetowej Oddziału  w zakładce Nagroda Oddziału dla młodych naukowców.

Gorąco zapraszam i zachęcam do udziału w Konkursie i tym samym do skorzystania z możliwości zaprezentowania swoich osiągnięć szerszemu środowisku naukowemu, w tym Członkom POLSKIEJ AKADEMII NAUK.

Liczę na zainteresowanie i szeroki odzew ze strony potencjalnych kandydatów do Nagrody,

Prof. dr hab. n. med. Janusz Limon

Członek rzecz. PAN,

Prezes Oddziału PAN w Gdańsku