Aktualności

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta rozpoczęła nabór wniosków na stypendia Programu Fulbrighta na wyjazd do USA w roku akademickim 2019/2020 13.02.2018 14:10

1. Marzysz o studiach w USA? Zaaplikuj o stypendium Fulbright Graduate Student Award! Komisja Fulbrighta @FulbrightPolska czeka na twoje zgłoszenie do 27 kwietnia.

 

Fulbright Graduate Student Award to stypendia dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego i trzeciego stopnia w USA. Stypendium przyznawane jest na pierwszy rok studiów magisterskich, doktoranckich lub innych kończących się uzyskaniem dyplomu (np. Graduate Artist Diploma), z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Komisja przyjmuje zgłoszenia na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM oraz MBA. Stypendyści mogą wyjechać na każdą akredytowaną amerykańską uczelnię wyższą.
Zgłoszenia do tego programu przyjmowane są do 27 kwietnia, 2018.

2. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta @FulbrightPolska zaprasza ambitnych doktorantów zainteresowanych wyjazdem badawczym do USA do aplikowania o stypendium Fulbright Junior Award 2019-20. Nabór wniosków trwa do 15 maja

Fulbright Junior Research Award to stypendia dla studentów studiów doktoranckich w polskich uczelniach, instytucjach badawczych lub innych jednostkach naukowych na wyjazd badawczy do USA. Stypendium umożliwia zebranie materiałów do pracy doktorskiej. Stypendysta ma dostęp do szerokiej gamy niezbędnych publikacji oraz do najnowszych technologii w laboratoriach. Komisja przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Zgłoszenia do tego programu przyjmowane są do 15 maja, 2018.

3. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta @FulbrightPolska zaprasza pracowników naukowych zainteresowanych wyjazdem badawczym do USA do aplikowania o stypendium Fulbright Senior Award 2019-20. Nabór wniosków trwa do 30 maja.

Fulbright Senior Award to stypendia dla pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych uczelni, instytutów badawczych, jednostek naukowych PAN, międzynarodowych instytutów naukowych oraz innych jednostek naukowych w Polsce na realizację własnych projektów badawczych w amerykańskich uczelniach, instytutach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych. Stypendyści, oprócz realizacji projektu badawczego, mogą również prowadzić zajęcia dydaktyczne. Komisja przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Zgłoszenia do tego programu przyjmowane są do 30 maja, 2018.