Aktualności

REKONSTRUKCJA - wystawa Katarzyny Słuchockiej 10.05.2019 11:40

W środę 15 maja 2019 roku w Galerii Architektów Forma odbędzie się wernisaż wystawy dr hab. inż. arch. Katarzyny Słuchockiej zatytułowanej „REKONSTRUKCJA”.

Prace Katarzyny Słuchockiej zachwycają swoją ujmującą prostotą formy i koloru – jak czytamy w recenzji dr hab. Arkadiusza Marcinkowskiego, prof. AS. W cudowny sposób nawiązują do architektury, przez co są działaniami na pograniczu obrazu i rzeźby. Hybryda, czyli obrazo-rzeźby – to terminy, które najdobitniej określą artefakty powstające z działań twórczych artystki. Na wystawie będzie prezentowany zbiór kilkunastu prac Słuchockiej wykonanych w ostatnich latach w technice akrylu na płótnie i innych materiałach oraz struktur przestrzennych łączących akryl i stal.

Katarzyna Słuchocka jest architektem, nauczycielem akademickim na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej w Katedrze Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych. Obroniła z wyróżnieniem dyplom architektoniczny w pracowni prof. Mariana Fikusa, a następnie  doktorat w dziedzinie architektury na WA Politechniki Wrocławskiej. Stopień doktora habilitowanego uzyskała w dziedzinie sztuk plastycznych. Realizuje twórczość w zakresie projektowania, malarstwa, rysunku i fotografii. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych. Jest autorską wielu wystaw indywidualnych.

Zapraszam serdecznie na wernisaż

ŚRODA, 15 MAJA 2019, GODZ. 17.00

Galeria Architektów Forma, ZUT/WBiA

ul. Żołnierska 50, 71-210 Szczecin

Czas ekspozycji: 2019.05.15 – 2019.06.10

Wstęp wolny na wystawę i na wernisaż