Aktualności

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie poprowadzi darmowy kurs matematyki 11.02.2021 11:05

Trwa rekrutacja na bezpłatny kurs online, który ZUT przygotował dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich Studium Matematyki ZUT.

 

W obliczu pandemii oraz niskiego poziomu wiedzy z zakresu matematyki wśród kandydatów na studia oraz najniższej zdawalności matury z tego przedmiotu w naszym województwie, postanowiliśmy uruchomić bezpłatny kurs maturalny, tak aby pomóc przyszłym kandydatom na studia bardzo dobrze i bezstresowo przygotować się do matury. Matematyka to królowa nauk i można się z nią zaprzyjaźnić – mówi dr Magdalena Kucharska, koordynatorka i organizatorka kursu „Mocni z matmy”.

Plan kursu obejmuje podstawę programową. Zajęcia będą prowadzone w czterech grupach – trzech na poziomie podstawowym oraz jednej na poziomie rozszerzonym, dwa razy w tygodniu w godzinach od 17.30 do 19.00.

Maturzyści, którzy chcieliby wziąć udział w kursie muszą przesłać swoje zgłoszenie mailowo, na adres matura@zut.edu.pl w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko, numer wybranej grupy zajęciowej (numery grup dostępne są tu)oraz adres mailowy, na podstawie którego uczestnik zostanie dołączony do odpowiedniego zespołu.

Przyjmowanie zapisów będzie trwało do wyczerpania limitu miejsc. O przyjęciu na kurs będzie decydować kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane otrzymają wiadomość mailową z linkiem do odpowiedniego zespołu na platformie MS Teams.

Zajęcia potrwają od 1 marca do 30 kwietnia, z tygodniowa przerwą świąteczną (31.03 – 06.04). Poprowadzą je pracownicy dydaktyczni ZUT, doktorzy z doświadczeniem pedagogicznym. Harmonogram i tematyka zajęć dostępne są na stronie matura.zut.edu.pl.

Na zdjęciu maturzystki