Informacje bieżące

Architektura ZUT w zestawieniu INSPIRELI World Architecture University Ranking 2022-2023 03.06.2024 13:48

Dzięki udziałowi studentów Wydziału Architektury ZUT w międzynarodowych konkursach projektowych nasza Uczelnia pnie się w górę w zestawieniu INSPIRELI. W najnowszej edycji global INSPIRELI World Architecture University Ranking 2022-2023 ZUT znalazł się na 27 miejscu. Zestawienie objęło 1320 szkół wyższych z całego świata, a szczecińska uczelnia jest jedną z zaledwie pięciu instytucji z Polski, które znalazły się w pierwszej setce rankingu.

Pomysłodawcy zestawienia wierzą, że możliwość międzynarodowej rywalizacji młodych projektantów jest najlepszą drogą do rozwoju ich przyszłej kariery zawodowej. Przy opracowaniu rankingu brano pod uwagę liczbę studentów danej uczelni zgłoszonych w konkursach oraz uzyskane przez nich nagrody.

Zgłoszenie projektu w konkursie INSPIRELI AWARDS to szansa na uzyskanie profesjonalnej i merytorycznej oceny każdej z prac. W skład jury wchodzi ponad 1200 ekspertów w dziedzinie architektury ze 128 krajów. Dzięki temu ocena prac jest maksymalnie obiektywna, a zwycięzcy są uznawani za niekwestionowane młode talenty.

Już sam start daje szansę dołączenia do międzynarodowej społeczności młodych projektantów, która wspiera absolwentów na progu kariery, autoryzuje ich udział w prestiżowych konkursach, pomaga nawiązać kontakty w branży w 159 krajach zrzeszonych w sieci INSPIRELI oraz negocjuje specjalne oferty na zakup profesjonalnych narzędzi niezbędnych w nowoczesnym projektowaniu.

Szczegółowy ranking: www.worldarchiranking.com/en/

Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT