I Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej 20.03.2023 14:16

W piątek, 17 marca obchodziliśmy I Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. To inicjatywa 15 jednostek naukowych z całej Polski, które na co dzień zajmują się badaniem relacji pomiędzy strukturą materiału a jego właściwościami. W wydarzeniu tym wziął udział również Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny - ZUT. Imprezę przygotowali naukowcy z trzech wydziałach ZUT-u: Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie oraz Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie

W zajęciach uczestniczyło 220 uczniów ze szkół średnich Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Dla uczestników przygotowanych zostało 13 różnych warsztatów i laboratoriów dotyczących głównie materiałów polimerowych i metalicznych. Zajęcia pozwoliły uczestnikom na poznanie struktury materiałów oraz ich właściwości, ale również uczniowie mogli zobaczyć różne metody badań materiałów oraz ich przetwórstwo. Młodzież otrzymała również certyfikaty uczestnictwa w I Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej.

Takie wydarzenie jest tylko raz do roku, więc do zobaczenia w przyszłym. Jednak by odkrywać Inżynierię Materiałową na co dzień zapraszamy do studiowania na naszym uniwersytecie.