Informacje bieżące

IBUK Libra 05.11.2014 13:22

Biblioteka Główna ZUT wykupiła dostęp do wybranych publikacji na platformie książek elektronicznych IBUK Libra. IBUK Libra to czytelnia internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Zawiera elektroniczne wersje książek publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe. Dostęp do książek możliwy jest w ramach sieci uczelnianej (budynki wydziałowe, akademiki, biblioteki) lub z komputerów domowych poprzez VPN.

Dodatkowe funkcje czytnika dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników i pozwalają m.in.  na robienie notatek, dodawanie zakładek, tagowanie fragmentów lub dostęp z urządzeń mobilnych.  Zobacz filmik „Rejestracja w bazie”  Możliwości pracy z tekstem przedstawia Samouczek: praca z książką - podstawowe informacje

Domyślnie prezentowane są książki zakupione przez Bibliotekę Główną ZUT („Publikacje, do których mam dostęp”). 

Sposoby konfigurowania VPN-u podane są na stronie Uczelnianego Centrum Informatyki  jako "Przykłady konfiguracji połączenia wirtualnej sieci prywatnej w najbardziej popularnych systemach operacyjnych":

  1. Microsoft Windows Vista
  2. Microsoft Windows XP
  3. Microsoft Windows 2000 Professional
  4. Microsoft Windows 7
  5. Linux (strona w języku angielskim)

Spośród wymienionych wyżej systemów operacyjnych należy kliknąć w  nazwę systemu, jaki jest zainstalowany na Państwa komputerze (dla Windows 10, Windows 8 i dla Windows 7 ten sam sposób) i postępować według pokazanego ekran po ekranie schematu.
Do logowania potrzebne jest hasło i identyfikator użytkownika Uczelnianej Sieci Komputerowej ZUT (takie same jak do serwera pocztowego)

Zachęcamy do korzystania