Informacje bieżące

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 21.09.2020 12:24

2 października o godz. 12.00 w Auli im. prof. Stanisława Skoczowskiego na Wydziale Elektrycznym przy ul. 26 Kwietnia 10 odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Wykład pt. „Matematyka w muzyce czy muzyka w matematyce? Wzajemne powiązania” wygłosi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński. Transmisja wydarzenia będzie dostępna na uczelnianym kanale YouTube.

 

Uroczystość rozpocznie się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym swoją przemowę wygłosi prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.

Następnie zostanie podana informacja o wyróżnionych studentach w roku akademickim 2019/2020, a studenci pierwszego roku, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym osiągnęli najlepsze wyniki złożą uroczyste ślubowanie. Głos zabierze przedstawiciel społeczności akademickiej.

Pierwszy w nowym roku akademickim wykład pt. „Matematyka w muzyce czy muzyka w matematyce? Wzajemne powiązania” wygłosi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński – dziekan Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, specjalista w dziedzinie nauk rolniczych oraz inżynieryjno-technicznych. Aktualnie prof. Telesiński prowadzi badania dotyczące wykorzystania metod matematycznych w modelowaniu zmian aktywności biologicznej gleby.

Ze względu na stan epidemii inauguracja odbędzie się w warunkach zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dot. zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.  Jej transmisja dostępna będzie w internecie na uczelnianym kanale YouTube. Zachęcamy wszystkich studentów, pracowników oraz osoby zainteresowane do subskrybowania naszego kanału.

Link do transmisji: bit.ly/3jhjvlg

Zważywszy na ograniczoną z powodu sytuacji epidemicznej liczbę miejsc, wstęp na uroczystość będzie możliwy tylko z zaproszeniami, które zostały wcześniej rozesłane. Wszyscy zaproszeni goście będą proszeni o zasłonięcie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.