Informacje bieżące

Jesienny spacer rektorów i studentów. Takiego pochodu w Szczecinie jeszcze nie było! 21.09.2022 13:39

Spacerek na uniwerek to wydarzenie, które będzie w Szczecinie nową studencką tradycją. Pochód wyruszy w sobotę 1 października o godz. 13.30 z placu Solidarności i zakończy się na Jasnych Błoniach. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji.

 

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą rektorów szczecińskich uczelni wyższych. Będzie to nowa studencka tradycja w naszym mieście.

Spacerek na uniwerek ma przede wszystkim pokazać Szczecin jako miasto akademickie, przyjazne i otwarte studentom. Podczas wydarzenia uczelnie będą mogły pochwalić się wieloma atutami, np. specjalizacjami studiów czy działalnością naukową. Spacerek na uniwerek ma też zachęcać do międzyuczelnianej współpracy. To również idealny event do nawiązania relacji, aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego oraz integracji środowiska akademickiego z mieszkańcami miasta, w tym młodzieżą ze szkół średnich.

Organizatorzy podkreślają, że corocznym pochodem będą zachęcać młodzież do studiowania w Szczecinie. Przemarsz rektorów, nauczycieli akademickich, naukowców i studentów ulicami Szczecina, zainauguruje rok akademicki 2022/2023.

Pochód wystartuje 1 października o godz. 13.30 z placu Solidarności, a ok 14.15 dotrzeć ma na Jasne Błonia, gdzie rozpocznie się jesienny piknik ze studentami. W „plenerowym miasteczku akademickim” na uczestników wydarzenia będzie czekało mnóstwo atrakcji m.in. koncerty kapel studenckich, pokazy wynalazków kół naukowych oraz „coś na ząb” według innowacyjnej receptury naukowców z Katedry Technologii Rybnej Roślinnej i Gastronomicznej (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT).

W strefie świata przyrody i inżynierii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, będzie można zbudować wieżę lub most z klocków typu GEO-MAG, poznać działanie pompy ciepła, samodzielnie doprowadzić do wyładowania elektrycznego, obejrzeć wystawę skał występujących
w przyrodzie oraz pojazdów napędzanych m.in. energią słoneczną, spróbować naszych uniwersyteckich specjałów oraz wziąć udział w pokazie widowiskowej tęczy związków chemicznych.

Po południu o godz. 15.30 studenci zapraszają na akademickie grzędy (przy akademikach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego między ul. Bohaterów Warszawy, Szwoleżerów, al. Piastów), gdzie odbędzie się jesienne grillowanie.

Po godz. 20.00 klub Pinokio, który po pandemicznej przerwie wznawia swoją działalność, zaprasza na wielkie otwarcie i after party. Do północy dla studentów – wstęp bezpłatny (za okazaniem legitymacji).

Zapraszamy do wzięcia udziału całą naszą społeczność akademicką!

Strona wydarzenia w mediach społecznościowych. 

 

 

Na zdjęciu absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Szymon Kaziszyn.