Nagrodzono dynamiczny start zachodniopomorskich doktorantów 23.11.2023 13:04

18 listopada 2023 r. w Aglomeracji Śląskiej miała miejsce Gala Konkursu Środowiska Doktoranckiego ProDok2023, organizowana przez Krajową Reprezentację Doktorantów.

Podczas gali nagrodzone zostały najbardziej prodoktoranckie inicjatywy organizowane w minionym roku akademickim przez samorządy doktorantów z polskich ośrodków naukowych oraz inne osoby i podmioty, które wykazały się istotnym działaniem wspierającym rozwój środowiska doktoranckiego.

Celem głównym Konkursu Środowiska Doktoranckiego ProDok 2023 jest, przede wszystkim, zapewnienie warunków równej, koleżeńskiej i pro-rozwojowej rywalizacji. Doktoranci to niekwestionowani liderzy Wspólnoty Akademickiej, którzy w mijającym roku pobili rekordy wszechczasów w podjętych działaniach. Świadczy o tym liczba zgłoszeń konkursowych, która sięgnęła prawie 130 przesłanych wniosków!

Zwycięzców wyłoniono w kilku kategoriach (m.in. Wydarzenie, Projekt Naukowy czy Aktywny samorząd). Miło nam poinformować, że Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów, którego częścią jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, otrzymało nagrodę w kategorii Dynamiczny Start.

W uzasadnieniu wyróżnienia podkreślono wysokie zaangażowanie lokalnych samorządów doktorantów podczas tworzenia Porozumienia, współpraca nad powstaniem Stowarzyszenia oraz intensywne planowanie i tworzenie projektów. ZPD tworzy pięć uczelni z Pomorza Zachodniego:

· Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie,

· Uniwersytet Szczeciński,

· Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie,

· Politechnika Morska,

· Politechnika Koszalińska.

Nagrodę odebrali delegaci Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów - osoby inicjujące i aktywnie tworzące Stowarzyszenie od wiosny tego roku:

· dr Artur Łabuz – Uniwersytet Szczeciński, Prezes Stowarzyszenia ZPD,

· mgr inż. Paulina Góra – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Przewodnicząca ZPD

· mgr Aleksandra Wendorf – Uniwersytet Szczeciński, Wiceprzewodnicząca ZPD

· lek. Barbara Gronwald – Pomorski Uniwersytet Medyczny- Członkini ZPD

Gratulujemy współpracy Samorządom Doktorantów w naszym regionie!

fot. Kamil Pudełko/Krajowa Reprezentacja Doktorantów