Informacje bieżące

„Okiem-oknem Wilka” – wernisaż prac profesora Ryszarda Wilka w Galerii Forma 14.06.2023 13:06

Na wystawie, której wernisaż odbył się 13. czerwca, prezentowane są oryginalne prace autora z lat 1968-1970, z okresu studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (wówczas PWSSP), które zostały niedawno niespodziewanie odzyskane. Zobaczyć można także najnowsze rysunki i szkice profesora (lata 2010-2022) zebrane w dwóch cyklach - „Rytm” i „Animalizm”.

Wystawa jest objęta patronatem JM Rektora ZUT w Szczecinie, dr. hab. inż. Jacka Wróbla, prof. ZUT. Prace można oglądać do 14 lipca.

Ryszard Wilk jest artystą rzeźbiarzem, profesorem zwyczajnym, wieloletnim pracownikiem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Architektów Polskich. To autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, niezliczonych prac rzeźbiarskich, wielkoprzestrzennych instalacji ceramicznych. W 2012 roku został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” za dorobek artystyczny, projektowy oraz za wpływ na życie kulturalne regionu.

W 2021 roku JM Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przyznał mu medal za szczególne zasługi dla Uczelni.