Informacje bieżące

Poznaliśmy oficjalne wyniki I etapu rekrutacji na ZUT. Trwa druga tura 03.09.2020 13:12

1343 – tyle osób ostatecznie złożyło dokumenty na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Do 1 października br. potrwa II tura rekrutacji. Tym razem o przyjęciu na studia zdecyduje kolejność zgłoszeń.

 

Hity rekrutacji

W rekrutacji na studia w roku akademickim 2020/2021 kandydaci wybierali spośród 42 kierunków studiów na 10 wydziałach. Podobnie jak w roku ubiegłym najwięcej kandydatów zgłosiło się na informatykę. Ze względu na duże zainteresowanie Wydział Informatyki utworzył listę osób rezerwowych. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na informatykę mają czas na złożenie kompletu dokumentów do 7 września br. w siedzibie komisji rekrutacyjnej WI przy ul. Żołnierskiej 49.

Najpopularniejszymi kierunkami w tegorocznej rekrutacji były: informatyka (282 osoby), budownictwo (104 osoby), architektura (85 osób), automatyka i robotyka (68 osób) oraz logistyka (61 osób). Dużym zainteresowaniem cieszyły się również: ekonomia, kynologia oraz chemical engineering – studia w języku angielskim, na które w październiku do Szczecina przylecą ludzie z całego świata m.in. z Indii i Kenii. Listy przyjętych osób na poszczególne kierunki studiów znajdują się na stronie zut.edu.pl w zakładce dla kandydata.

Trwa druga tura

28 sierpnia br. ponownie został uruchomiony Internetowy System Rekrutacji na studia stacjonarne I i II stopnia. Druga tura rekrutacji na ZUT potrwa do 1 października. O przyjęciu na uczelnię zdecyduje kolejność składania dokumentów.

Szczegółowe informacje nt. zasad rekrutacji, terminów, limitów przyjęć, opłat, wymaganych dokumentów znajdują się na stronie www.zut.edu.pl
w zakładce dla kandydata. Wszystkich kandydatów zachęcamy również do odwiedzenia strony 1cel.zut.edu.pl , gdzie znajduje się nasza aktualna oferta studiów.

Domy studenckie

Od 19 sierpnia do 4 września 2020 roku przyszli studenci mogą składać wnioski o miejsce w domach studenckich. ZUT dysponuje siedmioma domami studenckimi na terenie Szczecina, w których jest 2899 miejsc. Wszystkie informacje nt. opłat, terminów oraz przyznawania miejsc w domach studenckich znajdują się na stronie zut.edu.pl w zakładce akademiki.

 

Na zdjęciu studenci ZUT