Przed nami półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn 19.04.2022 11:14

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn, odbędzie się m.in. w hali sportowej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Impreza rozpocznie się w piątek 22 kwietnia, o godz. 10.00 i zakończy w niedzielę 24 kwietnia, o godz. 14.30.

W rozgrywkach sportowych weźmie udział 14 drużyn z całej Polski. Weryfikacja zawodników odbędzie się w czwartek 21 kwietnia, o godz. 18.30. Pierwsze mecze zostaną rozegrane w piątek 22 kwietnia o godz. 10.00 w hali sportowej ZUT-u przy ul. Tenisowej 33 oraz PUM-u przy ul. Dunikowskiego 6A. W niedzielę o godz. 14.30 odbędzie się gala finałowa, podczas której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki meczy półfinałowych.

AMP w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane są systemem eliminacyjnym opartym na trzech etapach: eliminacje środowiskowe, półfinały w strefach A, B, C, D oraz finał ogólnopolski. W najbliższy weekend w Szczecinie zostaną rozegrane mecze półfinału A.

W półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn wezmą udział:

• Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu;
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie;
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie;
  • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku;
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu;
  • Akademia Morska w Szczecinie;
  • Uniwersytet Szczeciński;
  • Politechnika Gdańska;
  • Politechnika Poznańska;
  • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy;
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu;
  • Uniwersytet Morski w Gdyni;
  • Uniwersytet Gdański.

Wszystkie drużyny półfinału A, walczą o trzy czołowe miejsca turnieju, by uzyskać przepustkę do rozgrywek centralnych.

Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS, a impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął JM prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Finał ogólnopolski Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn odbędzie się na początku maja. Gospodarzem wydarzenia będzie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Harmonogram rozgrywek.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.