Informacje bieżące

Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach przez przeszkody i Ujeżdżeniu 23.04.2024 14:16

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków jeździectwa na Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach przez przeszkody i Ujeżdżeniu, które 27 i 28.04.2024r. odbędą się na terenie Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT ul. Junacka 21-25 w Szczecinie.

Zawody rozpoczną się w sobotę 27.04. 2024 r. o godzinie 8.00.

Tego dnia rozegranych zostanie 7 konkursów, trzy towarzyskie oraz cztery regionalne. O godzinie 10.00 przewidziano oficjalne otwarcie nowego hipodromu na AOJ ZUT przez JM Rektora prof. Jacka Wróbla.

Pierwszego dnia zawody rozpocznie konkurs debiutów o wysokości 60 cm. Większość konkurencji zostanie rozegranych w ramach I kwalifikacji do Zachodniopomorskiej Ligii Jeździeckiej (jest to nowy wspólny projekt Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w Szczecinie oraz Klubu Jeździeckiego Verso La Natura z Warnika). Innymi konkursami, które będzie można obejrzeć w sobotę są zawody dwufazowe, zwykłe, oraz zwykłe z rozgrywką. Każdy kolejny konkurs będzie różnił się wysokością oraz formułą, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Jeździeckiego - od wysokości 80 do 120 cm.

Wisienką na torcie będzie konkurs klasy C (wysokość 130 cm) Grand Prix o Puchar Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Niedzielne zawody (28.04.2024 r.) to pokaz elegancji i harmonii z koniem w dyscyplinie Ujeżdżenie. Konie będą wykonywały poszczególne elementy w trakcie przejazdu na czworoboku o wymiarach 20x60m (piaffe, passage, piruety, zmiany nogi, ciągi). Rozegranych zostanie 8 konkursów, dwa towarzyskie i 6 regionalnych, każdy o innym stopniu trudności. W ramach zawodów odbędą się również konkursy Ligii św. Jerzego Polski Zachodniej. Około godziny 12 zaprezentowany zostanie pokaz „ujeżdżenia do muzyki”. Jak mówi kierownik AOJ Robert Palacz – „To będzie najwyższy stopień wtajemniczenia, porozumienia i harmonii z koniem”.

Zakończenie zawodów (każdego dnia) przewidziane jest około godziny 18.00. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Zawody jeździeckie zostały objęte patronatem Rektora ZUT oraz otrzymały Mecenat Miasta Szczecina. Głównymi sponsorami są KIA POLMOTOR, Żegluga Szczecińska, Sklep jeździecki Galopada, producent pasz Melloni Horses Feed, producent butów jeździeckich Prima Horse oraz "końscy" fizjoterapeuci El- Wer Grooming Horses i Hanna Jagiełło Harmony & Balance. Nasze zawody wsparły również Firma Synergia Centrum Psychoterapii & Coachingu oraz lokale Prywatka Szczecin, Melanż Szczecin, Seta i Galareta Pub&Bar Szczecin oraz Coyote Club.

Miłą niespodziankę sprawił nam Parlament Samorządu Studentów ZUT przekazując wejściówki na Szczecińskie Juwenalia.

Serdecznie dziękujemy wsparcie inicjatywy.