Informacje bieżące

Studenci informatyki wyróżnieni na konkursie w Łodzi 07.07.2023 12:11

W Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych organizowanym przez Politechnikę Łódzką udział wzięły dwa zespoły studentów Wydziału Informatyki.

Zespół "Mystery Interactive Studio" w składzie Jakub Kamiński, Jakub Tokarczyk, Marcel Grycki oraz Mikołaj Jóźwik zaprezentował grę "Thieves Tale", która otrzymała nagrodę specjalną, przyznaną przez firmę "Something Random". To kooperacyjna gra o dwójce dzieci, które próbują uciec z lochów.

vimeo.com/838465591

Drugi z zespołów "Project Doll", który tworzyli Jakub Opasiak, Wiktor Gajewicz, Tomasz Turowski, Michał Czerwiński, Kacper Wereszczyński oraz Dominik Matuszewski pokazał grę "The Guilty Soul".

vimeo.com/838842455

Organizatorem konkursu, oprócz Politechniki Łodzkiej, są firmy które skupiają się na grach i grafice. Udział w plebiscycie jest cenny dla naszych studentów przede wszystkim ze względu na możliwość pozyskania kontaktu z najważniejszymi przedstawicielami branży, oraz uzyskania feedbacku od firm zajmujących się tworzeniem gier.

Finał 15. edycji konkursu odbył się w dniach 29 - 30 czerwca. Prace zaprezentowane przez studentów ZUT powstały w ramach przedmiotu "Gry komputerowe", prowadzonego przez mgr inż. Maję Dziśko i dra inż. Marka Wernikowskiego.