Informacje bieżące

Student WIMiM na podium 22 edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS 25.10.2023 08:07

Dawid Dynakowski, student kierunku inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT wywalczył 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez firmę DPS Software. Rozdanie nagród miało miejsce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie podczas Konferencji Nowoczesnych Technologii dla Biznesu i Przemysłu – DPS Forum 2023.

Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów w Polsce. Jest on organizowany od ponad 20 lat przez DPS Software Polska. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu wykonanego w oprogramowaniu SOLIDWORKS oraz umożliwienie uczestnikom zaistnienia na rynku inżynierskim. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem EXPERIENCE TOMORROW nawiązując zarówno do nazwy platformy 3DEXPERIENCE, jak i do możliwości zawodowych jakie stwarza młodym projektantom udział w wydarzeniu.

Konkurs jest okazją do wykazania się umiejętnościami projektowania 3D CAD oraz wiedzą techniczną, ale kluczowym kryterium w ocenie nadesłanych projektów jest ich kreatywność. Nasz laureat doceniony został za projekt pięcioosiowej frezarki CNC. Prezentacje nagrodzonych prac dostępne są na stronie głównej Dassault Systemes, producenta oprogramowania SOLIDWORKS: blogs.solidworks.com/teacher/2023/10/solidworks-student-design-contest-by-dps-software-poland.html

 fot. Aurelia Kołodziej/ZUT