Informacje bieżące

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 27.09.2022 12:57

Nowy rok akademicki uroczyście zainauguruje w piątek 30 września Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wykład nt. wychowania i szkolenia psów poprowadzą Maja Cierniak i Tomasz Wojciechowski.

 

W piątek, 30 września o godz. 12.00 w auli Centrum Dydaktyczno – Badawczego Nanotechnologii przy al. Piastów 45 odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023.

Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego, po czym swoją mowę inauguracyjną wygłosi rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT.

Następnie, zostanie podana informacja o wyróżnionych studentach w roku akademickim 2021/2022, po czym studenci pierwszego roku, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, złożą uroczyste ślubowanie.

Pierwszy w nowym roku akademickim wykład pt. „Pieskie życie z… psem” wygłoszą Maja Cierniak oraz Tomasz Wojciechowski, którzy rozprawią się z mitami nt. szkolenia oraz wychowania czworonogów.

Maja Cierniak jest naszą absolwentką. Z psami związana od zawsze. Na co dzień pracuje jako zoopsycholog i trener psów. Ukończyła zootechnikę na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt. Pracowała jako technik weterynarii i nauczyciel akademicki. W pracy z psami największy nacisk kładzie na czytelność w komunikacji.

Tomasz Wojciechowski jest instruktorem szkolenia psów oraz licencjonowanym pozorantem Związku Kynologicznego. Instruktor kursów specjalistycznych dla pozorantów służb mundurowych w Ośrodku Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych Służby Więziennej. Autor programu readaptacji społecznej skazanych pt. "Pieskie życie z psem", którego celem było przeszkolenie i przygotowanie więźniów do adopcji bezpańskich psów.  Tomasz Wojciechowski jest hodowcą owczarków niemieckich.

W trakcie uroczystości zostaną również wręczone medale „za szczególne zasługi dla naszej uczelni”.

Na uroczystą inaugurację roku akademickiego zapraszają Rektor i Senat Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.