Informacje bieżące

Z aparatem po Szczecinie – wystawa prac fotograficznych Agnieszki Kasprowiak 19.01.2022 13:43

Od 18 stycznia 2022 r. w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT można oglądać wystawę prac fotograficznych Agnieszki Kasprowiak „Z aparatem po Szczecinie”.

 

Wystawa prac Agnieszki Kasprowiak to efekt spacerów artystki po Szczecinie i jego okolicach. Na zdjęciach zobaczymy m.in. słynne szczecińskie dźwigozaury, Łasztownię, Wały Chrobrego, Gubałówkę oraz inne charakterystyczne miejsca, które kojarzą się ze Szczecinem.

Od lat przemierzam naszą Małą Ojczyznę z aparatem w ręku, starając się dostrzec to, czego inni nie widzą. Zapraszam na spacer po moim ukochanym Szczecinie oraz jego okolicach, w których całkowicie przepadłam. Zapraszam do odwiedzenia miejsc mniej lub bardziej znanych. Tych lubianych i tych jeszcze nie do końca odkrytych. Mam nadzieję, że choć w małym stopniu będziecie w stanie dostrzec piękno, które ja w nim widzę, ponieważ magia dzieje się na naszych oczach. Wystarczy jej tylko poszukać – napisała Agnieszka Kasprowiak.

Agnieszka Kasprowiak – fotograf amator. Pracownik Działu Projektów Naukowych ZUT. Od 16 lat fotografuje krajobrazy, produkty oraz ludzi. Obecnie w swojej pracy skupia się na uwiecznianiu naturalnego piękna. Jest wielką fanką fotografii motoryzacyjnej. Na swoim koncie ma kilka nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych m.in. 1. miejsce w konkursie „Ale tutaj” organizowanym przez Filharmonię Szczecińską, 1. miejsce w konkursie fotograficznym „Uchwyć w kadrze Juwenalia” organizowanym przez Akademicki Szczecin oraz 1. miejsce w konkursie fotograficznym" Zima w regionie" organizowanym przez portal Infoludek.pl. Jest również autorką najlepszego zdjęcia miesiąca (październik 2020) w konkursie fotograficznym organizowanym przez TheBestOfSzczecin.

Wystawa „Z aparatem po Szczecinie” jest czynna od 18 stycznia do odwołania. Prace Agnieszki Kasprowiak można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 19.00. Wydarzenie odbywa się w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT przy ul. Jagiellońskiej 20-21. Wstęp wolny.

 

Na zdjęciu Agnieszka Kasprowiak

 

 plakat