Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 czerwca 2023 roku zmarł Prof. Arkadiusz Marian Kawęcki 14.06.2023 08:38

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 czerwca 2023 roku zmarł

Prof. zw. dr inż. Arkadiusz Marian Kawęcki

Profesor Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Akademii Rolniczej w Szczecinie. Organizator, twórca i kierownik Katedry Ogólnej Hodowli Zwierząt, a następnie Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt (1967-1999). Dyrektor Instytutu Hodowli i Technologii Produkcji Zwierzęcej (1969-1983), Prorektor ds. Badań i Rozwoju Uczelni Akademii Rolniczej w Szczecinie (1968-1973 i 1978-1981) oraz Rektor Akademii Rolniczej w Szczecinie (1996-1999). Członek Komisji Genetyki Zwierząt przy Komitecie Nauk Zootechnicznych Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczący Rady Nadzorczej Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, członek Wojewódzkiej Komisji Ochrony Przyrody oraz Wojewódzkiej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko.

Ceniony wykładowca i wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej, opiekun licznego grona dyplomantów, posiadający bogaty dorobek naukowy. Wielce zasłużony dla rozwoju środowisk akademickich pomorza zachodniego.

Za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną odznaczony Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Zasłużonego Pracownika Rolnictwa, za szczególne zasługi dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składają:
Kolegium dziekańskie, pracownicy, doktoranci i studenci

nekrolog (format:  pdf, rozmiar:  110 kB)