Zachodniopomorskie Noble 10.05.2019 14:17

Niniejszym informuję, że Zachodniopomorski Klub Liderów Nauki po raz kolejny organizuje konkurs „Zachodniopomorskie Noble”, mający na celu promowanie najwybitniejszych osiągnięć nauki Województwa Zachodniopomorskiego.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnione zostaną spełniające wymogi najwyższych standardów osiągnięcia wykonane w roku 2018, w ośmiu wymienionych w regulaminie dziedzinach nauk:

• humanistycznych,
  • podstawowych,
  • technicznych,
  • ekonomicznych,
  • rolniczych,
  • medycznych,
  • o morzu
  • artystycznych.

Mając na względzie zapisy zawarte w regulaminie konkursu, informuję, że szczególnie premiowane będą:

• wdrożone i/lub sprzedane opracowania patentowe,
  • publikacje w  czasopismach wysoko notowanych na liście filadelfijskiej,
  • prace wykonane na terytorium RP, w szczególności w regionie Pomorza Zachodniego.

W związku z otrzymanym przez JM Rektora zaproszeniem do złożenia kandydatur ze środowiska naszej uczelni, Dziekani Wydziałów poproszeni zostali o wyłonienie z każdego wydziału maksymalnie  po jednej kandydaturze z ww. dziedzin.

Prorektor ds. Nauki

/-/ Prof. dr hab. inż. Jacek Przepiórski