Zapraszamy na szkolenie "Student w trakcie pandemii - uświadomienie mechanizmów obronnych w sytuacji pandemii" 15.12.2020 08:25

Czas pandemii to okres bardzo trudny dla nas wszystkich. Mając na uwadze Państwa zdrowie przygotowaliśmy szkolenie online, które odbędzie się 17 grudnia br. od godz. 14:00 – 19:00 na platformie Teams.

Uczestnictwo w szkoleniu poprzez kliknięcie linku: chcę uczestniczyć w szkoleniu.

Szkolenie przeznaczone jest dla studentów, doktorantów, w tym przede wszystkim osób z niepełnosprawnością, a także dla pracowników oraz asystentów dydaktycznych studentów z niepełnosprawnością.

Celem szkolenia pt: "Student w trakcie pandemii - uświadomienie mechanizmów obronnych w sytuacji pandemii"  jest zapoznanie z konsekwencjami sytuacji zagrożenia epidemicznego w życiu codziennym, w tym podczas studiowania, zapoznanie z tym jak myśli, emocje, zachowania i reakcje fizjologiczne mogą się zmieniać i wzajemnie na siebie oddziałują, szczególnie w sytuacjach zagrożenia epidemicznego. W trakcie wydarzenia  zostaną także zaproponowane nowe, pomocne strategie wspomagające funkcjonowanie w czasie pandemii. Poruszone zostanie zagadnienie, jak sytuacja epidemiologiczna, jak treści przekazywane przez media wpływają na psychikę człowieka.

Szkolenie poprowadzi dr nauk humanistycznych Dorota Prysak (wykładowca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, psycholog, psychoterapeuta, psychodramatysta, socjoterapeuta, pedagog, pedagog specjalny), która od lat jako badacz w ramach „action research” łączy działania, refleksję, praktykę i teorię, poprzez współpracę z badanymi i dążenie do osiągnięcia praktycznych rozwiązań problemów z jakimi się zmagają. Charakterystyczne i bliskie jej osobie jest to, że wspomniane badania zorientowane są na poprawę sytuacji badanych osób.

dr Dorota Prysak - prowadząca szkolenie