Archiwum aktualności

Szkolenie on-line: Kreatywny sposób na naukę 07.12.2020 09:28

Studencie – w czasie nauki online jesteś szczególnie odpowiedzialny za organizację procesu uczenia się. To od Twojej motywacji i umiejętności zarządzania zasobami w dużej mierze zależy efektywność tej pracy. Zapraszamy więc do udziału w zajęciach, które mają za zadanie pomóc i rozwinąć w Tobie kreatywne podejście do samodzielnego uczenia. Będziecie mieli także okazję trenować umiejętności poprawiające efektywność samokształcenia - a wszystko to już 18 grudnia 2020 r.

Zapraszamy wszystkich studentów I stopnia (od 4. semestru) oraz II stopnia zainteresowanych efektywnymi technikami zdobywania i przyswajania wiedzy do udziału w zdalnym szkoleniu. Będzie to niezwykła okazja do poszerzenia wiedzy oraz zdobycia umiejętności, które na pewno będzie można wykorzystać m.in. podczas przygotowań do egzaminów, w czasie sesji, a także w pracy zawodowej. Szkolenie w formie webinaru odbędzie się 18 grudnia 2020 r. w godz. 09:00 – 13:00.

Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony zaświadczeniem.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in.:

  • czym jest uczenie się oraz jakie znaczenie mają motywacja, odpowiednie nastawienie psychiczne oraz organizacja czasu dla efektywności tego procesu;
  • jaką rolę odgrywa umiejętności szybkiego czytania ze zrozumieniem w pracy umysłowej;
  • jakie są rodzaje pamięci i jak ją rozwijać;
  • jak świadomie wykorzystywać różne modalności sensoryczne i rodzaje inteligencji w samodzielnej pracy.

Szkolenie poprowadzi dr Dariusz Zienkiewicz, wieloletni kierownik studiów oraz kursów pedagogicznych na Politechnice Szczecińskiej oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, członek zarządu Szczecińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, autor licznych programów kształcenia pedagogicznego na studiach doktoranckich, kursach doskonalenia pedagogicznego dla nauczycieli akademickich oraz warsztatach dla wykładowców zainteresowanych zdobyczami nowoczesnej dydaktyki.

W celu rejestracji należy przesłać pocztą elektroniczną skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego (format:  pdf, rozmiar:  211 KB) oraz oświadczenia uczestnika projektu (format:  docx, rozmiar:  67 KB) na adres: szkolenia_power@zut.edu.pl lub agata.skrobek@zut.edu.pl.

Wydarzenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

  • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • zainstalowaną aplikację Teams bądź przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge).

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.

15 minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia wydarzenia będzie otwarty „wirtualny pokój szkoleniowy”. Jest to okazja na przetestowanie połączenia.

Regulamin rekrutacji (format:  pdf, rozmiar:  679 KB)

Udział w zajęciach jest bezpłatny, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.