Aktualności

Dział Projektów Strategicznych informuje o możliwości wzięcia udziału w konferencji dotyczącej PROGRAMÓW INTERREG 27.10.2023 09:53

Konferencja "Lokalne wyzwania, międzynarodowe rozwiązania. Programy INTERREG zapraszają do współpracy!"

 

21 listopada br. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje w Katowicach konferencję pod nazwą „Lokalne wyzwania, międzynarodowe rozwiązania. Programy INTERREG zapraszają do współpracy”.

Spotkanie ma na celu promocję programów Interreg w związku ze zbliżającymi się naborami w roku 2024 oraz umożliwienie networkingu i wymiany doświadczeń partnerów z całej Polski.

Rejestracja trwa do 10 listopada 2023 r.

Podczas spotkania planowane są m.in.:
•  sesja wprowadzająca - dlaczego współpraca międzynarodowa jest ważna i jakie korzyści przynosi?
•  sesje tematyczne o nowatorskich projektach w obszarach innowacji i ochrony środowiska
•  sesja informacyjna na temat przygotowywania projektów

Na 2024 r. zaplanowane są kolejne nabory wniosków w programach Interreg Europa Środkowa, Interreg Europa i Interreg Region Morza Bałtyckiego. Konferencja jest elementem kampanii promującej ofertę tych programów wśród nowych instytucji i przygotowującej polskich wnioskodawców do opracowywania przekonujących propozycji projektów.
Podczas spotkania przedstawione będą  konkretne korzyści z udziału w projektach transnarodowych i międzyregionalnych dla różnego typu beneficjentów (regiony, miasta, mniejsze gminy, ngo, uniwersytety, przedsiębiorcy). Uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, że doświadczenia i osiągnięcia międzynarodowych projektów mogą się uzupełniać - lub inspirować działania finansowane z innych źródeł, dotyczące tych samych wyzwań. Uczestnicy podzielą się praktycznymi informacjami i wskazówkami dotyczącymi planowania i przygotowywania międzynarodowych projektów.
Konferencja stworzy także przestrzeń dla bardziej kameralnych spotkań - indywidualnej rozmowy, nawiązywania kontaktów, wymiany doświadczeń i pochwalenia się rezultatami osiągniętymi dzięki międzynarodowej współpracy.

 

Informacje szczegółowe i rejestracja