Aktualności

Mądrzy i zdolni trzydziestoletni rozmawiali o wyzwaniach i rozwoju własnej kariery 08.12.2022 11:15

65 młodych naukowców z 5 uniwersytetów Pomorza Zachodniego, spotkało się podczas I Konferencji Młodych Naukowców Województwa Zachodniopomorskiego, by wymienić się poglądami, podzielić wiedzą i doświadczeniem m.in. w zakresie własnych badań naukowych.

 

Wydarzenie było objęte patronatem rektorów pięciu największych uczelni z naszego województwa -  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Morskiej, Uniwersytetu Szczecińskiego, oraz Politechniki Koszalińskiej.

Według organizatorów celem konferencji była integracja młodych naukowców, wskazanie w formie warsztatowej dobrych praktyk z zakresu określania tematów naukowych, współpraca interdyscyplinarna oraz pozyskiwania projektów badawczych, dostarczenie niezbędnej wiedzy na temat praw autorskich przy sporządzaniu publikacji, stworzenia płaszczyzny do przedyskutowania  kluczowych problemów i wyzwań.

Głównym punktem spotkania było wystąpienie prof. Grzegorza Węgrzyna z Uniwersytetu Gdańskiego - przewodniczącego Rady Doskonałości Naukowej.

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w warsztatach m.in. z pisania wniosków w ramach programów NCN i NCBR, interdyscyplinarnego ujęcia kwestii ekonomicznych i prawnych, stosowania metod ilościowych, oraz wystąpień publicznych.

Konferencja Młodych Naukowców Województwa Zachodniopomorskiego odbyła się w piątek, 2 grudnia na Wydziale Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Głównym organizatorem wydarzenia był dr hab. Maciej Nowak, prof. ZUT. W konferencji wzięło udział 65 młodych badaczy i doktorantów, którzy nie przekroczyli 35 roku życia.